Барометр Коломойському оголосили нову підозру по «ПриватБанку»

Коломойському оголосили нову підозру по «ПриватБанку»

Просмотров: 246
15 Вересня 2023, 13:33

Українському олігарху Ігорю Коломойському сьогодні повідомили про нову підозру. Йдеться про справу у незаконному заволодінні 5,8 млрд гривень.

Про це інформує пресслужба СБУ.

«Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського», – йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, Коломойському повідомлено про додаткову підозру за такими статтями КК:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом).

За даними слідства, у період з 2013 до 2014 року Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд гривень. Правоохоронці встановили, що для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Йдеться про «ПриватБанк».

Так, протягом зазначеного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні внески готівки до каси банку, хоча насправді жодних внесків банк не отримував.

За версією слідства, така «схема» дозволила Коломойському отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Потім ці фейкові внески були зараховані на особистий рахунок Коломойського та стали реальними безготівковими коштами. Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності.

Зокрема, віддавав їх як позики і розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Досудове розслідування триває.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]