Барометр Путін втратив увесь прибуток від продажу нафти до Індії, – Newsweek

Путін втратив увесь прибуток від продажу нафти до Індії, – Newsweek

Просмотров: 437
11 Вересня 2023, 16:44

Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які вона заробила на продажі нафти до Індії за останні місяці. 

Путін втратив увесь прибуток від продажу нафти до Індії, - Newsweek

Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося просто неможливим, пише  Newsweek .

Видання зазначає, що катастрофа з “нафторупіями” стала потужним ударом по спробам президента РФ Володимира Путіна обійтись без долара США у зовнішній торгівлі. 

Такі товари, як нафта, золото та пшениця, зазвичай продаються по всьому світу в доларах США. Однак через санкції Заходу фінансова система Росії була фактично ізольована від решти світу забороною використання долара в офіційних міжнародних транзакціях.

Кремль намагався обійти це обмеження, продаючи нафту до Китаю та Індії за їхню місцеву валюту – юані та рупії відповідно. Побічною метою була спроба підірвати роль долара США як основної світової валюти.

Проте згодом з’ясувалося, що забрати зароблене із собою росіянам не вдається. Особливо щодо індійської рупії, оборот якої жорстко контролюється урядом для підтримки внутрішньої фінансової стабільності в Індії. Вивести за кордон мільярди зароблених рупій росіянам просто не дозволяють, а витратити їх в Індії на потрібні Росії товари неможливо – їх немає у такій кількості.

За даними Reuters, внаслідок цих обмежень на банківських рахунках в Індії, ймовірно, застрягло “російських” рупій в еквіваленті близько 39 мільярдів доларів. Днями міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визнав, що Москва вже втратила надію вивести ці гроші і їх інвестуватиме в саму Індію.

“У нинішній ситуації накопичилося дуже багато мільярдів рупій, які поки не знаходять свого застосування, і наші індійські друзі запевнили, що запропонують перспективні галузі, куди їх можна інвестувати”, – сказав він напередодні агентству  ТАРС .

Минулого місяця колишній міністр фінансів Росії Михайло Задорнов припустив, що неповернення цих доходів від експорту до Індії є “прямою причиною знецінення курсу [рубля] цього літа”.

“Росія поставила в Індію нафти та нафтопродуктів на 30 мільярдів доларів у першому півріччі, а наш імпорт з Індії оцінюється приблизно в 6-7 мільярдів на рік. Нам нема чого купувати в Індії, але ми не можемо повернути ці рупії, тому що рупія є неконвертованою валютою”, – заявив він.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]