Барометр Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд з України

Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд з України

Просмотров: 534
7 Вересня 2023, 17:15

Жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд з України

Про це сказав член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у парламенті Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна».

Він нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Документ передбачав, що на обов’язковому військовому обліку мають стояти жінки із медичною чи фармацевтичною освітою.

Веніславський каже, що на виконання цього закону Кабінет Міністрів видав ухвалу про порядок військового обліку, а Міністерство оборони – наказ про військовий облік жінок.

Саме згідно з наказом оборонного відомства і передбачається, що з 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту.

«Якщо вони стоятимуть на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані їдуть за кордон у тому порядку, який встановлений для військовозобов’язаних», — пояснив парламентар.

Мовляв, якщо у військовозобов’язаних будуть окремі документи, які надаватимуть їм право на тимчасовий виїзд, тоді вони зможуть виїхати. Якщо підстав немає, тоді жінки, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду, наголосив Веніславський.

Депутат також додав, що решта жінок, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно. Наразі розширювати перелік спеціальностей серед жінок для обов’язкового обліку не планують.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]