Барометр Столтенберг про контрнаступ на півдні: Українці перевершують очікування

Столтенберг про контрнаступ на півдні: Українці перевершують очікування

Просмотров: 564
7 Вересня 2023, 13:19

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що українці перевершують очікування під час здійснення наступу на півдні, але союзникам не можна забувати про надання підтримки Україні.

Столтенберг про контрнаступ на півдні: Українці перевершують очікування

Як передає УНІАН, про це Столтенберг сказав під час спільного засідання Комітету з питань закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки та оборони у Європейському парламенті.

«Ви дійсно повинні пам’ятати, що ніхто ніколи не казав, що це буде легко. Це наступ. Було чітко сказано, що це буде кривавий, складний і важкий наступ. Оскільки ми побачили, що росіяни підготували лави оборонних ліній з окопами, перешкодами для бойових танків, “зуби дракона” та замінування. Величезна кількість мін. Навряд чи колись в історії ми бачили більше мін на полі бою, ніж ми бачимо сьогодні в Україні», – наголосив Столтенберг. 

У зв’язку з цим, як підкреслив генеральний секретар Альянсу, було очевидно, що наступ українців буде надзвичайно складним.

«Але українці вирішили розпочати наступ, бо вони збираються звільняти свою землю, і вони досягають успіху. Не так, ймовірно, як ми сподівалися, але вони поступово завойовують позиції. Близько ста метрів на добу. А це означає, що коли українці одержують позиції, росіяни втрачають їх», – зазначив він.

Столтенберг сказав, що це стало можливим завдяки мужності, волі та налаштованості українських солдатів.

«Ми повинні пам’ятати про відправний пункт: що російська армія раніше була другою найсильнішою у світі. І тепер російська армія друга найсильніша в Україні. І це вражає», – заявив генеральний секретар Альянсу.

За його словами, на початку повномасштабного вторгнення РФ більшість експертів говорили, що Київ впаде протягом днів, а Україна – протягом тижнів.

«Українці довели, що експерти помилялися», – наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що українці відвоювали північ країни біля Києва, схід біля Харкова і згодом велику територію на півдні, у тому числі біля Херсона.

«Реальність така, що українці насправді знову і знову перевершують очікування. Ми повинні пам’ятати про наше зобов’язання. Наше зобов’язання – підтримувати їх, давати їм поради. Але на полі бою складні рішення мають приймати українські командири та солдати. Ми не можемо сидіти у Брюсселі, у штаб-квартирі НАТО чи Європейського Союзу, та говорити їм, як воювати», – заявив Столтенберг.

Також він сказав, що війни за природою непередбачувані.

«Ніхто точно не знає, де ми будемо за тиждень, два тижні, місяць або за рік від сьогоднішнього дня», – додав Столтенберг.

Генеральний секретар підкреслив, що під час війни можуть бути як погані, так і добрі дні: «Ми маємо бути на боці України не тільки в добрі, а й у погані часи».

За його словами, твердження про те, що Україну треба підтримувати лише у тому випадку, якщо вона виграє, погане.

«Ні, ми повинні підтримувати їх, коли вони виграють і якщо вони програють. Ми з Україною. Тому що підтримувати Україну – це не предмет вибору, це необхідність, щоб забезпечити збереження миру для наших членів та країн, а також забезпечити те, щоб авторитарні режими не отримали того, чого хочуть, шляхом порушення міжнародного права та застосування військової сили», – сказав Столтенберг.

У зв’язку з цим він закликав ніколи не забувати про зобов’язання надання Україні підтримки.

«І тепер вони відвойовують більше землі, звільняючи більше українських територій. І зараз ті ж експерти, які казали нам, що Україна впаде протягом тижнів, висловлюють невдоволення темпами наступу», – резюмував генеральний секретар Альянсу.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]