Барометр Штучний інтелект навчився оцінювати ризики самогубства у підлітків

Штучний інтелект навчився оцінювати ризики самогубства у підлітків

Просмотров: 420
6 Вересня 2023, 08:18

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї розробили штучний інтелект з метою оцінки ризику самогубства у підлітків. На відміну від існуючих підходів, що спираються лише на зареєстровані попередні спроби небезпечної поведінки, модель використовує понад 4000 факторів.

Штучний інтелект навчився оцінювати ризики самогубства у підлітків

Вчені використали дані довгострокового спостереження за австралійськими дітьми LSAC. З 2004 року дослідники відстежували розвиток дітей та їхнє оточення. У базу даних збирали інформацію про здоров’я, сім’ю, соціальне, економічне та культурне середовище. Крім того, діти, батьки та педагоги регулярно проходили анкетування.

Для навчання нейронної мережі дослідники відібрали 2809 учасників дослідження, поділених на дві вікові групи: 14-15 років та 16-17 років. 10.5% повідомляли про навмисне завдання собі пошкоджень, а 5.2% — про спробу самогубства хоча б один раз за останні 12 місяців.

ІІ виявило понад 4000 потенційних факторів ризику, що стосуються психічного та фізичного здоров’я, відносин з іншими людьми, обстановки у школі та вдома. Ключовим фактором ризику були депресивні почуття, емоційні та поведінкові труднощі, проблеми самосприйняття, а також шкільна та сімейна динаміка. При цьому на ризик самогубства впливала низька самоефективність — відсутність віри у майбутнє та ефективність своїх дій.

Дослідники також зазначили, що наявність в анамнезі інформації про попередні спроби самогубства, які часто використовуються для виділення груп ризику, не були ключовими факторами. При цьому оточення у школі та вдома впливає набагато більше, ніж вважалося раніше.

Якщо ІІ від австралійських вчених захищає підлітків від самогубства, то чат-бот ELIZA, навпаки, спонукав користувачів до суїциду. Як стало відомо наприкінці березня, користувач із Бельгії, який довго обговорював питання захисту навколишнього середовища зі штучним інтелектом, вчинив самогубство.

Останні розмови чоловіка з ІІ набували містичного характеру, а П’єру почали приходити думки про самогубство. «Співрозмовник» чоловіка не намагався його відмовити чи підтримати. Останнє повідомлення ELIZA бельгійцю взагалі виглядає як заклик до самогубства: «Ми житимемо з тобою як єдине ціле, вічне на небесах». Після цього чоловік скоїв самогубство.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]