Барометр Сили оборони України просунулися в районі Бахмута та Запорізької області, – ISW

Сили оборони України просунулися в районі Бахмута та Запорізької області, – ISW

Просмотров: 273
4 Вересня 2023, 08:11

Українські сили продовжили контрнаступальні дії і 3 вересня просунулися в районі Бахмута та на заході Запорізької області.

Сили оборони України просунулися в районі Бахмута та Запорізької області, - ISW

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Зокрема, аналітики підтвердили, що українські війська вели наступальні дії у Мелітопольському напрямі на заході Запорізької області. Дані 2 та 3 вересня показують, що українські сили контролюють південну Клищіївку.

Також спікер Таврійського угруповання військ України Олександр Штупун заявив, що українські сили досягли невизначених успіхів у напрямку Вербового (18 км на південний схід від Орєхова).

Сили оборони України просунулися до чергової серії підготовлених російських оборонних позицій на певних ділянках у районі Роботино на заході Запорізької області, хоча багато російських джерел стверджують, що ці позиції є першим, а не другим оборонним шаром у багатоешелонованій обороні Росармії на півдні України.

У публікації зазначається, що українські чиновники та російські “військори” використовують різну термінологію для опису тих самих позицій.

Тарнавський заявив, що війська РФ витратили 60% свого часу та ресурсів на будівництво низки оборонних позицій, які ЗСУ зараз прорвали, і лише по 20% на кожен із двох наступних оборонних верств далі на південь.

У ISW звертають увагу, що ця серія прорваних російських оборонних позицій є системою взаємопов’язаних траншів і бліндажів окупантів, що охороняються протитанковими ровами і щільними мінними полями, і звіт Тарнавського підтверджує попереднє спостереження аналітиків про те, що війська РФ, можливо, підготовку протягом наступних серій оборонних шарів, особливо щодо щільності мінних полів.

Російські оборонні позиції неоднакові за силою по всій лінії фронту у західній Запорізькій області, і опис Тарнавським слабших російських оборонних позицій може стосуватися лише безпосередньої близькості від Роботина. Тарнавський також прокоментував вагомість українських зусиль в інших частинах півдня України та припустив, що наступ українських військ у західній частині Запорізької області є оперативним пріоритетом.

Українські військові чиновники особливо зазначають, що сили ЗСУ, що наступають, на півдні країни можуть діяти вільніше в районах з більш рідкісними російськими мінними полями.

Спікер об’єднаного прес-центру сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун заявив 3 вересня, що мінні поля поблизу наступної серії російських оборонних позицій менш щільні, ніж початковий оборонний шар, через який просунулися ЗСУ.

Штупун і Тарнавський заявили, що ЗСУ розміщують більше техніки в цих районах і перекидають більше техніки та військ до наступного російського оборонного ешелону. При цьому офіцери визнали, що мінні поля, як і раніше, становитимуть значну загрозу.

Як зазначив Тарнавський, ЗСУ витратили на розмінування більше часу, ніж очікували на початку контрнаступу, і що послідовний вогонь російської артилерії та авіації змусив українську піхоту проводити розмінування лише вночі.

Штупун додав, що важкі мінні поля змусили операції ЗСУ щодо прориву йти вузькими шляхами – саме це і є метою мінних полів відповідно до російської оборонної доктрини.

Так, Сили оборони тепер можуть мати більше можливостей для вільного маневрування в тактичному тилу прорваної російської оборонної лінії.

В Інституті вивчення війни звертають увагу, що опис російських мінних полів, даний Тарнавським, може стосуватися тільки району, що безпосередньо примикає до Роботину, а ЗСУ можуть зіткнутися з дуже щільними мінними полями на певних ділянках наступних рядів російських оборонних позицій.

“Хоча українським силам, безумовно, доведеться продовжувати важкі бої, Тарнавський охарактеризував українські сили, які успішно прорвали найскладнішу російську оборону”, – йдеться в публікації.

Українські військові зазначили, що сила наступної серії російських оборонних позицій навколо Роботино, швидше за все, залежатиме від складу сил противника у цьому районі.

Як заявив Тарнавський, ЗСУ в районі Роботино знищують російські підрозділи, які забезпечують прикриття відступаючих військ противника, і що війська РФ діють оборонними “дільницями”, ймовірно, маючи на увазі опорні пункти, а не безперервну лінію оборони.

Також Тарнавський зазначив, що російські сили рано чи пізно вичерпають своїх найкращих солдатів, що дасть ЗСУ стимул частіше атакувати. Штупун оптимістично додав, що додаткові успіхи Сил оборони дозволяють ЗСУ направити більше особового складу на порушення російської оборони в західній Запорізькій області.

Ключові висновки:

  • 3 вересня ЗСУ продовжили контрнаступальні операції та просунулися в районі Бахмута та на заході Запорізької області.
  • Ряд російських джерел заявили, що ЗСУ продовжує діяти на лівому березі річки Дніпро в окупованій частині Херсонської області.
  • Війська РФ 3 вересня завдали серії ударів безпілотників по портовій інфраструктурі на Одещині.
  • Російські військові, схоже, активно набирають особовий склад за допомогою зусиль, що продовжуються з криптомобілізації, хоча якість і розподіл цих нових військовослужбовців залишаються неясними.
  • Війська РФ вели наступальні дії на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, в районі Бахмута, на лінії Авдіївка – Донецьк, на заході Донецької області, на східній та західній частині Запорізької області, і наступали на окремих ділянках 3 вересня.
  • Російські правоохоронні органи патрулюють та охороняють “виборчі дільниці” на окупованих територіях України, щоб завадити громадянам висловлювати незгоду з фейковими виборами та вести запис процесу голосування.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]