Барометр На ПАЕС провели протиаварійне тренування

На ПАЕС провели протиаварійне тренування

Просмотров: 460
18 Серпня 2023, 13:14

16-17 серпня на Південноукраїнській атомній електростанції пройшло планове протиаварійне тренування. Під час заходу перевіряли здатність персоналу діяти в умовах надзвичайної ситуації на підприємстві, а також готовність системи аварійного реагування до вчасних і ефективних дій у разі аварії. До навчань були залучені ДСНС, медики та органи місцевого самоврядування.

За легендою тренувань УМОВНА надзвичайна ситуація склалась у результаті ракетного обстрілу об’єктів інфраструктури, розміщених у санітарно-захисній зоні ВП ПАЕС, а також інших об’єктів енергосистеми України. Відбулося повне знеструмлення ВП ПАЕС. На підприємстві виникла УМОВНА аварійна ситуація.

У дію ввели аварійний план, активізували внутрішній кризовий центр, задіяли групу інженерної підтримки та аварійні групи і бригади. Залучили особовий склад Державної пожежно-рятувальної частини №27 та медиків. Серед основних ввідних, які надходили учасникам тренування – пожежа на електрообладнанні, викид радіоактивних речовин.

УМОВНУ подію класифікували як «Комунальна аварія», тобто наслідки її поширилися за межі підприємства. Місцевим органам виконавчої влади рекомендували УМОВНО вжити захисних контрзаходів для населення: обмежити рух транспорту в зоні поширення радіоактивної хмари; виконати заходи з пилопригнічення; обмежити перебування людей на відкритому повітрі; радити населенню перейти на споживання бутильованої води. Протягом усього тренування відбувалась постійна координація дій з ДСНС України, іншими учасниками груп аварійного реагування в зоні розташування АЕС. Про перебіг подій регулярно інформували кризовий центр ДП «НАЕК «Енергоатом».

Генеральний директор ПАЕС, керівник штабу КАРМ (штаб керівника аварійними роботами на майданчику) Ігор Полович зазначив: «Сценарій тренування був доволі складним, але у сьогоднішніх реаліях, коли ворог намагається знищити Україну та попри здоровий глузд нехтує ядерною та радіаційною безпекою, захоплює атомні електростанції, мінує ядерні енергоблоки, цілить ракетами по енергетичних об’єктах, ми маємо бути готовими до розвитку будь-яких подій».

Паралельно зі загальностанційним протиаварійним тренуванням Південноукраїнської АЕС на території м. Южноукраїнськ та Вознесенського району проводяться багатоступеневі командно-штабні навчання з цивільного захисту ДСНС у Миколаївській області. Об’єднання цих двох заходів дає можливість відпрацювати взаємодію ПАЕС з органами влади та рятувальниками на рівні області.

Керує проведенням командно-штабних навчань перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов. Комісія ДСНС України оцінює готовність сил і засобів територіальних громад та структурних підрозділів ДСНС до дій у надзвичайних ситуаціях. Триватимуть командно-штабні навчання до 18 серпня.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]