Число українських чоловіків, яких затримали при спробі виїхати за кордон, еквівалентне п’яти бригадам ЗСУ – а скільки тих, хто зміг успішно виїхати, взагалі невідомо.
Про це пише Financial Times.
“Нещодавня хвиля корупційних скандалів показує, що деякі платять тисячі доларів за документи про звільнення від військового обов’язку”, – пише FT. Ці люди, “незважаючи на патріотичний запал”, намагаються уникнути призову до армії і готові платити за це, йдеться у статті.
“Відео, на яких призовників запихають у машини військкоматів, у нічних клубах роздають повістки, а нелегали ховаються в поїздах та вантажівках, регулярно з’являються в українських новинах. У багатьох містах є свої групи в Telegram, присвячені місцезнаходженню вербувальників”, – фіксують журналісти.
За даними української прикордонної служби, 13 600 осіб було спіймано при спробі перетнути кордон за межами КПП, ще 6 100 осіб було заарештовано за використання підроблених документів на кордоні.
“Частина проблеми, схоже, полягає в тому, що українську систему набору в армію не було модернізовано, і деякі офіцери все ще намагаються заповнити квоти, щоб отримати підвищення”, – йдеться у статті.
У Сухопутних військах України виданню описали свій рецепт боротьби з ухилистами. Для скорочення їхньої кількості збираються “приділяти більше уваги популяризації військової служби та інформуванню громадян про необхідність та незворотність виконання свого конституційного обов’язку”.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".