Барометр ЗАЕС перебуває на межі чергового блекауту, – «Енергоатом»

ЗАЕС перебуває на межі чергового блекауту, – «Енергоатом»

Просмотров: 143
10 Серпня 2023, 08:56

У ніч із 9 на 10 серпня Запорізька АЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ – станція на межі чергового блекауту, заявляє «Енергоатом».

ЗАЕС перебуває на межі чергового блекауту, - «Енергоатом»

«Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут). У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані “гаряча зупинка”, яку окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання)», – йдеться у повідомленні.

В. о. виконавчого директора ДП НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач підкреслив, що за повної втрати зовнішнього живлення вимикаються головні циркуляційні насоси станції, енергоблок перейде в режим “природної циркуляції”, і в цьому випадку необхідно терміново “розхолодити” його за відсутності насосів, що охолоджують.

«Такий режим є тяжким для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом і він може призвести до відмови від основного обладнання енергоблоку», – зазначають в компанії.

Наголошується, що для відновлення безпеки потрібна деокупація станції.

«Наголошуємо: подальша окупація ЗАЕС Росією, управління станцією нелегітимним і непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе жодної відповідальності за ядерну та радіаційну безпеку об’єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи. Саме тому Запорізьку АЕС необхідно негайно повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК – з наступним приведенням станції в нормальний режим експлуатації та відновленням ядерної і радіаційної безпеки об’єкта. Для цього необхідні термінові дії всього міжнародної спільноти!» – йдеться у заяві ДП НАЕК «Енергоатом».

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]