Останнім часом жителі громади в соцмережах висловлюють занепокоєння з приводу наближення періоду цвітіння одного з найсильніших алергенів – амброзії.
Як місто бореться з цим бур’яном і чи є у южноукраїнців підстави для хвилювання – розповідає в.о. директора КП СКГ Лідія Паламарчук:
– Питання цвітіння амброзії в місті піднімається не один рік. За три роки, як я виконую обов’язки директора КП СКГ, ми ніколи не доводили амброзію до цвітіння. Великі площі косимо, де можливо вирвати її руками – вириваємо. Працюємо і з раундапом на тих ділянках, де не гуляють діти і не вигулюють собак. До війни одна фірма пропонувала нам екологічно чистий засіб для виведення амброзії і навіть надала нам його для випробування, бо раундап все ж таки шкідливий для ґрунту. Нічого з цього не вийшло: амброзія ще більше забуяла, тож екологічний засіб нам взагалі не допоміг. Ми вирішили більше не чекати якихось нових винаходів, тому працюємо перевіреними методами. До цвітіння намагаємось не допускати. Цього року я побачила, що на клумбах, на які ми підсипали землю з полів, активно почала зростати ця рослина. Таке враження, що її просто насіяли. Фермери вносять добрива, але ж і з бур’янами вони борються, тому незрозуміло, чому у цьому ґрунті її так багато.
Ми активно співпрацюємо з мешканцями: нам телефонують і повідомляють про місця зростання амброзії, а ми максимально швидко спрямовуємо на ті місця косарів. Ми ж самі не можемо знати про кожен кущик, тим більше, що після дощів амброзія активно зростає. Тому ми вдячні мешканцям, які замість критики допомагають нам, надаючи інформацію. І я навіть наполегливо прошу южноукраїнців телефонувати та повідомляти адреси, де зростає цей бур’ян.
Якщо в результаті розмови ми розуміємо, що це не наша територія, перенаправляємо інформацію за належністю в КП ЖЕО або в ОСББ. Трапляється, що в якомусь ОСББ на даний момент нема кому косити – ми готові допомогти і надати цю послугу після оплати в касу нашого комунального підприємства.
Сьогодні склалася дуже важка ситуація з робочою силою, я би навіть сказала, катастрофічна ситуація. Нема кому працювати. Якщо до війни ми щороку на сезон набирали до 12 косарів, то сьогодні людей на цю роботу просто немає. Жінка не впорається з косінням трави, а чоловіки до 60 років до нас не приходять. Чоловіки після 60 років за станом здоров’я вже не зможуть працювати важкою косою у спекотний день. Нам допомогло керівництво виправної колонії № 83, з яким ми уклали договір, і сьогодні в нас працюють косарями люди, що відбувають терміни покарання на поселенні. За цими людьми наглядає офіцер з колонії, він також привозить їх на роботу та відвозить назад. Це для нас фінансово дуже затратно, але ми пішли на такий крок заради того, щоб місто було чистим, охайним та безпечним для алергіків.
Повідомити про наявність амброзії на території міста можна за телефоном приймальної КП СКГ: (05136) 5-68-01, а також через платформу «Відкрите місто» – https://opencity.e-dem.ua/
Якщо Ви бажаєте отримати сезонну роботу косаря, Ви можете звернутися у приймальню КП СКГ.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".