Через закриті акваторії в Миколаївській області вихованці шкіл вітрильного спорту станом на 12 липня ходять під вітрилами на Одещині. В місті Южне спортсмени тренуються та готуються до змагань на штучній водоймі.
Про це кореспондентам Суспільного розповів тренер із вітрильного спорту “Обласний яхт-клуб” Віталій Поставчук.
На воді протягом 12-го липня тренувалися десять яхтсменів.
“Тут перебувають вихованці КДЮСШ “Атлант”, це яка біля Інгульського мосту. Цієї спортивної школи. Та з нашої школи діти тут. Рівень підготовки, в цілому тут кожен учасник входить до складу основної збірної команди області, є кандидатом чи в резерві”, — каже Віталій Поставчук.
Молодші спортсмени тренують на яхтах класу “Оптиміст”, старші — на “Лазерах” та “Радіалах”. Зі слів тренера, вони відрізняються площею вітрил, в “Лазера” вона більша на півтора квадратних метри.
Займаються яхтсмени на штучній водоймі, зазвичай, два тренування на день.
“Ця водойма створена штучним шляхом, не знаю у якому році. І в чому полягає безпека, в тому що він зараз не контактує із зовнішніми водоймами. Особливо поблизу Чорне море. Ніяк сюди вода не потрапляє”, — додає Віталій Поставчук.
До змагань у Дніпрі, які відбудуться в кінці липня 2023 року, готується 22-річний Роман. Він неодноразово брав призові місця та перемагав у всеукраїнських змаганнях.
“Я вважаю, що у наших спортсменів є велика перевага, ніж у інших областей. Тому що ми от тут тренуємось. І можемо показати великі результати. Це дуже гарно, що в нас є така можливість тренуватися, приїжджати сюди”, — каже Роман.
Два роки зі своїх 11 вітрильним спортом займається Аліна. Дівчина ходить на “Оптимісті”. Також планує брати участь в змаганнях.
“Ми виходимо на воду. Тренуємось, ось тренувальні старти беремо. Потім старти, ганяємось. Потім заходимо додому. Я дивлюся на вітер, як він йде. І роблю хороші повороти”, — розповідає Аліна.
На воді зі своїми вихованцями тренери. Вікторія Ковтуненко дає стартові команди, робить зауваження яхтсменам та корегує технічні моменти керування вітрильним озброєнням спортсменів.
“Різні цілі у кожного тренування. Можемо тренувати стартову процедуру – це важливо для перегонного процесу. 90 відсотків перемог – це правильний старт. Правильне місце на старті. Ми тренуємо огинання знаків, повороти й саме ведіння гонки”, — говорить Вікторія Ковтуненко.
Віолета живе на базі, у наметовому таборі, вже два місяці, з нетривалими виїздами.
Дівчина розповідає про свій розпорядок дня.
“Спочатку ми бігаємо, зарядка, снідаємо, йдемо на тренування. Обідаємо, далі свій час. Потім в нас вечеря і ми гуляємо до десятої”, — каже Віолета.
Кирило — вихованець школи “Обласний яхт-клуб” у вітрильному спорті два роки.
На тренування приїжджає раз на тиждень.
“Тут весь день з ранку до вечора. Я вважаю, що це дуже важливо. Тому що ніякі теорії, чи роз’яснення не замінять тренувань”, — розповідає Кирило.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".