Барометр Подружжя з Миколаєва привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду

Подружжя з Миколаєва привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду

Просмотров: 391
8 Червня 2023, 13:44

Шахраї в інтернеті збирали гроші нібито на потреби українських захисників та отримали пожертвування від понад двох тисяч людей. Коштами вони розпорядилися на власний розсуд. Організатору схеми оголосили про підозру, йому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Зловмисників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки «ПриватБанку» і «МоноБанку».

У протиправній схемі подружжя з Миколаївської області використало відеозвернення громадського діяча, а також відео різних підрозділів Збройних Сил України. У відеозаписі про оголошення зборів грошей на потреби ЗСУ або лікування поранених захисників організатор схеми додавав текст, де вказував номери підконтрольних банківських карток. Таким чином фігуранти отримували благодійні пожертви, які надалі витрачали на власні потреби.

За попередніми підрахунками, вони встигли отримати перекази понад дві тисячі громадян на загальну суму понад мільйон гривень.

Чоловіка затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

У будинку фігурантів правоохоронці провели обшук. За результатами вилучено ноутбук, мобільні телефони та банківські картки. На вилученій техніці кіберполіцейські виявили відеозаписи, які використовувалися для шахрайського збирання коштів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Чоловіку повідомили про підозру, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Підозрюваному може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Після проведення першочергових слідчих дій та експертизи вилученої техніки та банківських карток буде надано правову кваліфікацію діям дружини фігуранта.

“Кіберполіція рекомендує громадянам переказувати гроші на благодійність тільки через офіційні фонди або рахунки відомих громадських активістів. Також рекомендуємо завжди звертати увагу на кількість передплатників та повідомлень на сторінках соцмереж. Акаунти відомих осіб, як правило, верифіковані”, – закликали у відомстві  .

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]