Президент України Володимир Зеленський та президент Румунії Клаус Йоханніс ухвалили спільну декларацію, в якій Бухарест зобов’язався підтримувати Україну на шляху до членства в НАТО.
Про це повідомляє Офіс президента України .
У рамках візиту до Молдови на саміт Європейської політичної спільноти Зеленський провів переговори з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.
Політики наголосили на важливості нарощування підтримки України на шляху до ЄС та НАТО. Свідченням такої позиції Румунії стало підписання главами держав декларації про підтримку євроатлантичної інтеграції України.
У декларації наголошується, що президенти України Румунії:
Зазначається, що Румунія й надалі сприятиме міцній та ефективній політичній та практичній підтримці України з боку НАТО, спрямованої на забезпечення можливості України ефективно захищати свій суверенітет та територіальну цілісність.
Зокрема, Румунія зазначає, що підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, як тільки дозволять умови.
Водночас Україна продовжуватиме поглиблення взаємосумісності з НАТО та модернізацію сфери безпеки та Збройних сил.
Також Україна наголошує, що високо цінує політичну та практичну допомогу, яку Румунія надає у період повномасштабної російської агресії, включаючи прийняття біженців, транзит міжнародної допомоги, сприяння експорту зерна, підтримку зусиль України з самооборони та стійкості, у тому числі розвиток оборонних можливостей. Так, Україна вітає зусилля та ініціативи Румунії щодо повоєнного відновлення країни.
Крім того, Румунія обіцяє підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, і продовжуватиме надавати допомогу Україні та закликатиме до посилення міжнародної допомоги та підтримки держави.
Зеленський та Йоханніс також обговорили подальші кроки у допомозі Україні з боку Румунії з метою протистояння російському вторгненню, зокрема посиленню міжнародної санкційної політики та притягненню Росії до відповідальності за військові злочини.
Окрема увага була приділена питанню реалізації української формули світу як основи забезпечення сталого справедливого світу на континенті та відновлення світового порядку.
У ході зустрічі лідери обмінялися думками щодо актуальних питань двосторонньої взаємодії, зокрема у сфері торгівлі та логістики, а також співробітництва у гуманітарному напрямі.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".