Барометр У Южноукраїнському музеї презентували виставку «Вишиванка-наша національна святиня»

У Южноукраїнському музеї презентували виставку «Вишиванка-наша національна святиня»

Просмотров: 457
18 Травня 2023, 15:53

У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано виставку «Вишиванка-наша національна святиня» до Дня вишиванки.

У музеї зібралась вже велика колекція вишиванок, українських рушників, скатертин, килимів ручної роботи. Дуже часто жителі міста приносять вишивані вироби своїх родичів. Тому експозиція, здебільшого, складається зі старовинних речей 19-20 століття.

Одним із основних елементів виставки є сорочка – головне вбрання української жінки. Декорували сорочки, зазвичай, на рукаві та біля шиї. Кожен регіон України мав свої кольори. Кожен орнамент, вишитий малюнок має ідею та сенс. За вишивкою можна було зрозуміти, скільки людині років, де мешкає, чим цікавиться тощо. Як показує історія, вишивку сорочок, рушників виконували для святкових, важливих подій та дат: народження, хрещення, сватання, весілля, поховання.

Для відвідувачів було проведено цікаві та пізнавальні екскурсії та вони мали можливість зробити селфі біля історичних тематичних локацій, які для них підготували працівники музею.

Також у виставці відвідувачі могли побачити картини місцевої талановитої художниці Тетяни Журби, яка написала серію картин в українському стилі.

Для українців вже стало доброю традицією відзначати День вишиванки як символ народного вбрання. Міжнародний День вишиванки відзначають кожного третього четверга травня. Цьогоріч це свято яскравого етнічного стилю припадає на 18 травня.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]