Барометр Українські полярники показали “осінніх” жителів Антарктики

Українські полярники показали “осінніх” жителів Антарктики

Просмотров: 411
17 Травня 2023, 15:07

В Антарктиці наближається зима, тож в українських полярників на станції “Академік Вернадський” поменшало галасливих сусідів. Насамперед йдеться про субантарктичних пінгвінів, яких називають віслюковими через характерні крики. 

Наразі цих птахів немає навколо станції, адже вони перемістилися північніше, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

“Цього літа їхня кількість на нашому острові Галіндез сягала 4 тисяч! Тож уявіть, яку віслючкову какофонію цілодобово слухали учасники експедиції (так-так, вночі ці милі тваринки теж не замовкають)”, – кажуть полярники.

Утім, станцію “Вернадського” все одно оточує багато тварин: морські котики, слони, птахи. Фотографіями тварин поділився полярник Дмитро Кричун.

Коли в Україні весна, у холодній Антарктиці – осінь. Тому пінгвіни, якими полярники останні пів року тішили підписників, вирушають у тепліші місця.

“Зараз навколо станції пінгвінів немає, а от на острові ще можна зустріти окремих особин чи невеликі групи до 5 птахів. 

Найімовірніше, це ті, в кого дещо “запізнився” період линьки. Інші ж, відбувши в нас шлюбний сезон та перелинявши, вирушили на північніші території, де тепліше, а отже є більший доступ до відкритих ділянок океану”, – розповідають вчені.

Відкрита вода життєво важлива для пінгвінів, адже в ній вони добувають їжу – криль та рибу. 

Але клімат змінюється і зими в районі “Вернадського” стають теплішими, тому зустріти поодиноких пінгвінів на острові Галіндез та сусідніх островах можна навіть в зимові місяці. 

Водночас масове повернення пінгвінів має відбутись антарктичною весною.

Тоді птахи знову припливуть на Галіндез, щоб будувати гнізда і висиджувати малечу.

Натомість антарктична осінь – це період гостювання на острові субантарктичних морських котиків та молодих південних морських слонів.

“Котики припливають сюди для відпочинку на рівних кам’янистих “ложах”. Причому, деяким з ним так до вподоби околиці “Вернадського”, що вони не залишають їх і взимку”, – кажуть полярники. 

Морські слони здебільшого мешкають в районі Субантарктики, де на островах з весни до осені (на період розмноження та линьки) влаштовують берегові лежбища, а взимку повертаються до морського способу життя. 

“Водночас молоді тварини, які ще не беруть участь у розмноженні, восени іноді припливають на наш острів, щоб почілити. І, як і котики, дуже не люблять, коли хтось тривожить їхній солодкий сон”, – кажуть дослідники.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]