Барометр кремль готує механізми для дискредитації Пригожина як зрадника, – ISW

кремль готує механізми для дискредитації Пригожина як зрадника, – ISW

Просмотров: 336
16 Травня 2023, 10:52

Кремль, ймовірно, готує механізми, щоб у майбутньому визнати власника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина зрадником. 

Кремль готує механізми для дискредитації Пригожина як зрадника, - ISW

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики прокоментували ситуацію з інформацією The Washington Post про нібито спроби Пригожина зв’язатися з українською розвідкою та обміняти інформацію про позиції російських військових в обмін на контроль над Бахмутом.

У ISW вважають, що таким чином Пригожин продовжує свою боротьбу з Міноборони РФ, але не з російським диктатором Володимиром Путіним. Аналітики зазначили, що у Кремлі, можливо, знали про потенційні контакти Пригожина з українською стороною, тому не були здивовані публікацією The Washington Post.

Йдеться і про те, що у Кремлі готують механізми дискредитації Пригожина як зрадника.

«Неназвані джерела в Кремлі повідомили, що адміністрація президента Росії готує інформаційну операцію з публічної дискредитації Пригожина, але зазначили, що Кремль навряд чи загрожуватиме йому, поки сили “Вагнера” ​​перебувають на передовій. Пригожин командує силами “Вагнера” на Донбасі, і його відсторонення порушило б позиції росіян у Бахмуті, а на такий ризик Путін навряд чи піде», – зазначили в ISW.

Крім цього, Кремль не може просто усунути Пригожина з посади, тому що група «Вагнера» ​​– приватна компанія, і єдиний спосіб змінити її власника полягає у встановленні контролю над найманцями.

«Щоб вивести Пригожина з-під його контролю над “Вагнером”, за іронією долі слід було б встановити прямий контроль Кремля над групою найманців, від якої Путін щосили намагається зберігати формальну дистанцію», – пишуть в ISW.

Ключові висновки

 • Витік американської розвідки, до якої має доступ The Washington Post, вказує на те, що власник групи «Вагнер» ​​Євген Пригожин пропонував розкрити українській розвідці місцезнаходження російських позицій в обмін на Бахмут.
 • Українські офіційні особи визнали обмежені успіхи України на полі бою під час нещодавніх локальних контратак у Бахмуті та його околицях.
 • Російські мілігери одностайно критикували пропозицію про «військову цензуру», вказуючи також на те, що спільнота дуже зацікавлена ​​у захисті свого привілейованого становища в російському інформаційному просторі.
 • Міноборони Росії заявило, що вперше перехопило українську ракету Storm Shadow 15 травня.
 • За повідомленнями, Кремль заборонив чиновникам йти у відставку під час війни в Україні, ймовірно, у спробі зберегти стабільність в органах внутрішньої безпеки, державних органах та російському військовому командуванні.
 • Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком 14 та 15 травня, підтвердивши надання додаткової військової допомоги Заходу.
 • Російські джерела стверджували, що їхні війська захопили Масютівку на Харківщині та встановили плацдарм на західному березі річки Оскіл, але візуального підтвердження цих тверджень ISW не спостерігала.
 • Російські сили продовжили завдавати наземних ударів у районі Бахмута та проводили обмежені наступальні операції в районі Донецька.
 • Українська розвідка повідомила, що близько 152 тисяч російських військовослужбовців на півдні України продовжують оборонні дії напередодні можливого контрнаступу українських військ.
 • Російська влада продовжує спроби використовувати працю мігрантів та стимулювати іноземців до проходження військової служби за контрактом.
 • Російська офіційна особа та окупаційна влада продовжують створювати умови для насильницького переселення українців з окупованих територій до Росії.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]