Барометр рф вийде з договору про звичайні збройні сили

рф вийде з договору про звичайні збройні сили

Просмотров: 239
10 Травня 2023, 14:59

Президент росії володимир путін запустив процедуру остаточного виходу країни з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Про це повідомляється на офіційному порталі правової інформації рф у середу, 10 травня.

Зокрема, путін призначив заступника глави МЗС рф Сергія Рябкова своїм офіційним представником при розгляді питання про денонсацію ДЗЗСЄ обома палатами федеральних зборів (парламенту) росії.

При цьому законопроект про денонсацію росією договору в базі нижньої палати Держдуми наразі не зареєстровано.

Відомо, що 13 липня 2007 року путін підписав указ про зупинення росії дії Договору про звичайні збройні сили в Європі та пов’язані з ним міжнародні договори. А 29 листопада 2007 року було ухвалено відповідний закон. Тобто де-факто рф не бере участі у договорі ще з 2007 року.

А в березні 2015 року росія оголосила про зупинення своєї участі у засіданнях Спільної консультативної групи щодо Договору про звичайні збройні сили в Європі. У той самий час росія формально залишалася учасником договору.

Довідка . ДЗЗСЄ було підписано 19 листопада 1990 року в Парижі представниками 16 держав-учасниць НАТО та шістьма державами-учасницями Організації Варшавського договору (ОВД) – СРСР та п’ятьма його союзниками. ДЗЗСЄ набрав чинності вже після розпаду соціалістичного табору, ОВС та Радянського Союзу, 9 листопада 1992 року.

В основі ДЗЗСЄ лежала система кількісних обмежень на п’ять основних категорій звичайних озброєнь і техніки у звичайних збройних силах держав-учасниць у районі застосування Договору — бойові танки, бойові броньовані машини, артилерію, ударні вертольоти та бойові літаки [4 ] .

Договір був безстроковим. Кожна держава-учасниця мала право вийти з ДЗЗСЄ за умови завчасного (мінімум за 150 днів) повідомлення решти держав-учасниць про це рішення [4] .

Згідно з Договором, в межах району його застосування (від Атлантичного океану до Уральських гір, річки Урал і Каспійського моря, включаючи острівні території) обидві групи держав-учасниць Договору дозволяли мати рівну кількість звичайних озброєнь і бойової техніки, при цьому їх сумарна кількість не мала перевищувати:

  • 40000 бойових танків;
  • 60 000 бойових броньованих машин (ББМ);
  • 40000 артилерійських одиниць калібру 100 мм і вище;
  • 13600 бойових літаків;
  • 4000 ударних гелікоптерів.

Обмеженню підлягала також кількість танкових мостоукладачів, бойових машин піхоти (БМП) та бронетранспортерів (БТР), навчально-тренувальних літаків, гелікоптерів бойового забезпечення, неозброєних транспортних гелікоптерів, гелікоптерів Мі-24К та Мі-24Р.

Нагадаємо, 21 лютого 2022 року Путін заявив про призупинення участі росії в Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО) у посланні до Федеральних зборів. Вже 22 лютого закон одноголосно було прийнято Держдумою РФ та Радою Федерації.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]