Барометр Патріотичне та символічне свято: коли відзначатимуть День вишиванки 2023

Патріотичне та символічне свято: коли відзначатимуть День вишиванки 2023

Просмотров: 293
9 Травня 2023, 12:48

День вишиванки має багато цікавих звичаїв. У цей день українці одягають традиційний національний одяг – вишиванки. Свято відображає багатство українського народу та його історію.

У День вишиванки українці одягають національний одяг. Він символізує багаторічні українські традиції та самоідентифікацію. Свято має патріотичний характер. Коли в Україні святкуватимуть День вишиванки у 2023 році – підкаже 24 Канал.

Коли День вишиванки 2023 в Україні

День вишиванки в Україні кожного року відзначають у третій четвер травня. Цьогоріч свято припаде на 18 травня. Його започаткували у 2006 році на підтримку традиційного українського одягу та вшанування національної культури.

Подія є не лише національною, але й міжнародною, оскільки її відзначають українці, які проживають у різних країнах світу. Вона нагадує про важливість збереження національної ідентичності та культурних традицій.

Зважаючи на воєнний час, зараз в Україні в День вишиванки не відбувається жодних святкувань. Раніше проводили дефіле вишиванок, ярмарки, концерти та інші масові заходи. Долучитися до свята дуже просто: потрібно одягнути вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Історія Дня вишиванки в Україні

Акцію “Всесвітній день вишиванки” зініціювала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Спершу вишиванку одягли кілька десятків студентів та викладачів факультету, втім, щорічно кількість взяти участь в акції зростала. Зараз День вишиванки відзначають мільйони людей як в Україні, так і за кордоном.

У це свято українці одягають вишиваний одяг та йдуть в ньому на роботу чи на навчання. У цьому закладена велика національна ідея. Українці у День вишиванки демонструють власну самоідентифікацію та національний код.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]