Барометр На Львівщині викрили псевдонауковця, який 13 років викладав у вишах із фейковим дипломом

На Львівщині викрили псевдонауковця, який 13 років викладав у вишах із фейковим дипломом

Просмотров: 267
4 Травня 2023, 11:36

На Львівщині викрили 59-річного пвсевдонауковця, який надав підроблений диплом для працевлаштування в один з вищих учбових закладів.

Про це повідомила Львівська поліція в середу, 3 травня.

За даними правоохоронців, чоловік зміг понад 13 років викладати в університетах, використовуючи підроблені дипломи кандидата і доктора юридичних наук. Ба більше, зловмисник навіть очолив кафедру права в одному з вишів.

Так, від початку своєї «наукової» кар’єри, на підставі підроблених дипломів, зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно виплачувались усі відповідні доплати.

Загалом сума незаконних виплат, які отримав зловмисник за ці роки, сягнула понад 700 тисяч гривень.

Правоохоронці не уточнюють імені та місця роботи підозрюваного. Однак, за інформацією видання «Наші гроші. Львів», йдеться про 59-річного Василя Андріїва, який ще кілька місяців тому очолював кафедру права Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій.

Зловмиснику оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, а також ч.1 та ч. 3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей — позбавлення волі на строк до восьми років.

За даними слідства, у 2009 році підозрюваний влаштувався викладачем у Львівський національний аграрний університет, надавши адміністрації підроблений диплом кандидата юридичних наук від Київського університету ім. Шевченка. Через три роки він показав диплом доктора юридичних наук і отримав вчене звання професора та підвищення по службі. Перший проректор Львівського національного аграрного університету розповіла, що Андріїв працював в університеті до 2015 року. У жовтні 2022 року виш отримав листа від поліції про те, що проводиться досудове розслідування за фактом підробки його документів. За словами Ірини Федів, жодних підозр у колег Василя Андріїва не виникало. “Відгуки моїх колег про нього такі, що він володів своїм фахом. Був цікавим лектором, співробітником”, – сказала вона.

У 2015 році Андріїв звільнився з аграрного університету і влаштувався у Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій, де очолив кафедру права та отримав почесне наукове звання “Заслужений діяч науки і техніки України”. Проте влітку 2022 року поліція відкрила проти нього кримінальне провадження за статями про підроблення документів та шахрайство.

Керівництво Львівського університету ветеринарної медицини та біотехнологій відмовилося коментувати ситуацію.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]