Барометр Фільм про окупацію росіянами Чорнобиля переміг на кінофестивалі в Оберхаузені

Фільм про окупацію росіянами Чорнобиля переміг на кінофестивалі в Оберхаузені

Просмотров: 174
2 Травня 2023, 16:53

Документальний фільм Олексія Радинського “Чорнобиль 22” здобув головний приз Міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно в Оберхаузені (Німеччина).

Про це режисер повідомив у своєму Telegram.

Було б дуже добре, якби нам не довелося робити фільм про російську окупацію Чорнобильської АЕС, і якби цей сюжет залишився у сфері наукової фантастики. Але ми його зробили, і він отримав головний приз на кінофестивалі в Оберхаузені“, – розповів Радинський.

Фільм “Чорнобиль 22” показує наслідки окупації територій, прилеглих до ЧАЄС, російськими військами у лютому 2022 року. Документальна стрічка Радинського складається з кадрів, знятих на мобільний телефон, а також свідчень очевидців.

Під час роботи над фільмом “Чорнобиль 22” ми провели понад двадцять глибинних інтерв‘ю зі свідками російських воєнних злочинів у Зоні. Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів та екологів. Їхні свідчення об‘єднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили“, – також розповів режисер.

Дізнавшись про перемогу, режисер написав пост вдячності, в якому подякував команді і героям фільму: “Працівникам ЧАЕС Віталію Попову, Людмилі Козак, Петру Назаренку, Віталію Семенову, Сергію Дедюхіну, Олексію Шелестію та  Валентину Гейку. Завдяки таким людям у росіян нічого не вийшло на ЧАЕС, і нічого не вийде ніде в Україні”.

Журі кінофестивалю в Оберхаузені відзначило те, як режисер передає напругу в зображенні російського вторгнення та без відвертої естетизації будує мости між історіями та ймовірним майбутнім. “Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою як сьогодення, так і майбутнього“, – стверджують члени журі.

Сьогодні, 2 травня, до 23:00 фільм можна переглянути онлайн на сайті кінофестивалю.

Міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно в Оберхаузені – найстаріший фестиваль короткого метру, що проводиться з 1954 року у німецькому місті Обергаузен. Цьогоріч його призовий фонд нараховує 43 тис. євро, який розподіляють на 20 нагород.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]