Барометр ЗСУ атакують окупантів за допомогою ігрових консолей

ЗСУ атакують окупантів за допомогою ігрових консолей

Просмотров: 215
2 Травня 2023, 15:25

Українські військові використовують ігрові контролери Steam Deck для управління роботизованими кулеметними установками “Шабля”. Подробиці повідомило видання  Task and purpose .

21 квітня українське ЗМІ ” ТРО Медіа ” опублікувало кадри з дистанційно керованим вогневим комплексом “Шабля”, яка є турель із закріпленим на ній кулеметом або будь-якою іншою стрілецькою зброєю. Військові можуть встановити її на будь-яку нерухому поверхню та керувати на відстані до 500 м.

Журналісти звернули увагу, що для управління “Саблею” використовують портативну ігрову консоль Steam Deck, розроблену американською компанією Valve. Вона оснащена джойстиками, кнопками як на геймпаді, а також екраном з діагоналлю 7 дюймів і з роздільною здатністю 1280×800 пікселів. Valve випустила Steam Deck у лютому 2022 року і українські військові знайшли їй незвичайне застосування.

Це перше задокументоване використання Steam Deck у військових цілях, проте не перше застосування контролерів для відеоігор. Наприклад, Армія США вже більше 15 років використовує геймпади від консолі Xbox 360 для управління невеликими наземними безпілотниками, що допомагають знешкоджувати боєприпаси, що не розірвалися, а нещодавно ВМС США розглянули можливість застосування таких же контролерів на борту підводних човнів класу “Вірджі”. Ще американці застосовують контролери разом із туреллю Manuever-Short Range Air Defense (M-SHORAD), які встановлюють на бойові броньовані машини Stryker, та з протикорабельними ракетними установками NMESIS.

“Ігрові компанії витратили мільйони доларів на розробку оптимального, інтуїтивно зрозумілого і простого в освоєнні інтерфейсу користувача, а потім вони витратили роки, щоб навчити людей використовувати цей інтерфейс. Ці проекти не випадкові, адже військові беруться з тієї ж спільноти, що і клієнти компаній, тому навчання здебільшого вже виконане”, – прокоментував співробітник фонду New America Foundation Пітер Сінгер, який консультував розробників серії відеоігор Call of Duty.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]