Барометр Шахраї оформлюють кредити на полонених військових ЗСУ: як працює схема

Шахраї оформлюють кредити на полонених військових ЗСУ: як працює схема

Просмотров: 276
2 Травня 2023, 13:41

Зловмисники здійснювали перевипуск SIM-карт і перевіряли, чи є перевипущені номери фінансовими.

Шахраї в Україні вдаються до нової схеми. Зокрема, отримують дані про мобільні номери українських військовослужбовців та оформлюють на них кредити.

Про нову шахрайську схему повідомили на сайті Кіберполіції України.

Там зазначають, що зловмисники здійснювали перевипуск SIM-карт і перевіряли, чи є перевипущені номери фінансовими. Таким чином аферисти отримували доступ до онлайн-банкінгу. З усіх рахунків перераховували залишок грошей, а також випускали кредитні карти й привласнювали суми позики.

“Угрупованню вдалося отримати доступ до номерів понад 20 військовослужбовців, які знаходяться в полоні або зникли безвісти. Загальна сума збитків становить більше 2 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Заступниця директора Української міжбанківської асоціації Олеся Данильченко розповіла, що військовослужбовці можуть захиститися від шахраїв, ідентифікувавши себе через мобільних операторів. Для цього потрібно прив’язати SIM-карту до свого паспорту.

“Якщо людина довгий час не виходила на зв’язок, то її номер використовували для того, щоб відновити SIM-карту. Наприклад, із використанням останніх 3 цифр номеру. За різними схемами відбувалося відновлення, але попередньо вони інформацію збирали про тих людей. Тому ми рекомендуємо, щоб ті, хто йдуть на фронт, знали, що у разі втрачання на довго мобільного зв’язку є ризик використання SIM-карти”, – сказала експертка.

Зазначимо, що шахраї масово зламують акаунти українців у популярній мережі Телеграм. Зловмисники, завдяки спеціальним ботам, дізнаються номер людини й влаштовують крадіжку даних, а далі організовують фейкові збори грошей серед знайомих жертви.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]