Барометр Омбудсмен порадив українцям брати російські паспорти для збереження життя під окупацією

Омбудсмен порадив українцям брати російські паспорти для збереження життя під окупацією

Просмотров: 140
1 Травня 2023, 09:05

Українці на тимчасово окупованих територіях мають брати російський паспорт заради збереження власного життя або у будь-який спосіб виїжджати звідти.

Омбудсмен порадив українцям брати російські паспорти для збереження життя під окупацією

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець у ефірі національного телемарафону. На його думку, указ президента РФ Володимира Путіна, який дозволяє депортувати з тимчасово окупованих територій українців без російського паспорта, спрямований не на депортацію.

“Цей указ спрямований на те, щоб узаконити примусову паспортизацію, яка відбувається на тимчасово окупованій території України. Це перше. І друге – зафіксувати та поставити крапку у цьому процесі. Я думаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорта, їх просто арештують. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких Російська Федерація триматиме у полоні, ув’язнення на своїй території або на тимчасово окупованій території України”, – пояснив Лубинець.

За його словами, Київ продовжить невизнання російських паспортів, які зараз видаються українцям під таким прямим, фізичним тиском на тимчасово окупованій території України.

“Я б порадив брати російський паспорт, все ж таки, для себе ухвалити рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском, фізичним тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатися, коли ми звільнимо цю територію. Після цього, зараз напрацьовується відповідний закон, – офіційно відмовитися від цього паспорта та повернутися до нормального життя, або для себе приймати рішення та виїжджати з цієї території будь-яким способом через будь-яку територію інших країн, але просто звідти виїхати, ми розуміємо, що це зараз питання виживання території”, – зазначив омбудсмен.

Він додав, що примусова паспортизація – це новий окремий військовий злочин російських загарбників.

“І в цьому розрізі я публічно, як омбудсмен України, говорю, що ми, як Україна, як держава, не визнаємо російський паспорт як елемент скоєння злочину нашими громадянами. Знову ж таки, у цьому розрізі у нас звучали такі заяви, що будь-хто, хто взяв російський паспорт на тимчасово окупованій території, ми маємо до нього застосувати якийсь вплив, можливо навіть кримінального характеру. Я категорично проти цього. Наші громадяни це роблять для того, щоб вижити”, – підсумував Лубинець.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]