Барометр В Южноукраїнській громаді відкрили новий дитячий садочок – для дітей з Іванівки і Панкратово

В Южноукраїнській громаді відкрили новий дитячий садочок – для дітей з Іванівки і Панкратово

Просмотров: 10440
26 Квітня 2023, 14:15

В Южноукраїнській громаді відбулась знакова подія – відкриття нового дитячого садочка в селі Іванівка.

Про це повідомляє “Освіта Южноукраїнськ“.

В свій час, до 2020 року, село Іванівка відносилось до Арбузинської районної ради. Відповідна рада не виділила коштів на його утримання, тому він був закритий.

Влада Южноукраїнська розуміла, що садочок потрібен, тож доклала всіх зусиль для його існування. Але на ремонт та утримання занедбаної будівлі потрібно були дуже великі гроші, тому було знайдено інше рішення.

Мета та ідея заступника міського голови Сергія Горностая відкрити садочок на базі Іванівської гімназії втілилась в життя.

Заклад для малюків створений на другому поверсі Іванівської гімназії, для нього виділені декілька приміщень. Нарешті садочок відкрив свої двері для дітей.

24 квітня відбулося урочисте відкриття дошкільного закладу, у якому взяли участь заступник міського голови Сергій Горностай, начальник управління освіти Юрій Сінчук з підлеглими, начальник управління будівництва та ремонтів Ірина Приставська зі своїм заступником, депутатом міськради Олегом Коноплянниковим, працівники гімназії та майбутні вихованці садочку зі своїми батьками.

Сергій Горностай у своїй промові зазначив, що відкриття закладу мало відбутися ще минулого року, але ці плани скоригувала війна.

– «Міська влада зробила все, щоб сьогодні маленькі діти Іванівки і Панкратово, наше майбутнє, мали змогу отримувати дошкільну освіту, а їхні батьки могли пишатися ними. Війна нажаль відтермінувала відкриття садочка, але не змогла цьому завадити. Садочок відкритий на базі гімназії, тож його вже ніхто не закриє», – сказав Сергій Горностай.

Директор гімназії Людмила Захарченко щиро подякувала заступнику міському голови та депутатам за докладені зусилля й за те, що відкриття садочку відбулось, не зважаючи на складні часи.

Слово надали й малюкам, але їм довелося долати сором’язливість перед публікою, щоб прочитати вірші або заспівати пісню «Ой у лузі червона калина». Як сказав Сергій Горностай, діти не звикли до виступів, бо не ходили у садок, та вже за місяць вони стануть більш розкутими і впевненими у собі.

Сергій Горностай та Ірина Приставська урочисто перерізали стрічку на вході, й присутні завітали до приміщень садочку.

Якісний ремонт, нові яскраві та зручні меблі, теплі килими на підлозі, сяюча вбиральня – ось в таких умовах малюки здобуватимуть дошкільну освіту.

Діти й дорослі були у захваті від побаченого. Залишився лише один штрих – майданчик на подвір’ї. Обладнання для нього вже привезено в гімназію, встановлення якого планується найближчого часу.

Відкриття садочка на базі гімназії – це не тільки зручність і комфорт, але і економія значних коштів міського бюджету.

Утримання старої будівлі могло обійтися міського бюджету 2,2 млн щороку, не враховуючи коштів на ремонт та систему опалення – а це ще близько 3 млн.

– «Я хочу подякувати своїм колегам по виконавчому комітету, Марії Дроздовій та Олексію Майбороді, які підтримали мою ідею відкрити садочок на базі гімназії. Два рази у 2021 році колишній мер Валерій Онуфрієнко виносив питання на виконком про відкриття садочка у зруйнованій (!!!) будівлі, і двічі ми були проти цього. Також дякую за підтримку голові депутатської комісії з освіти Миколі Покрові, з яким ми підготували «фундамент» для відкриття садочка у будівлі гімназії, начальнику управлянні освіти Юрію Сінчуку, який забезпечив виконання всіх поставлених цілей. Сьогодні ми маємо садочок, одну систему опалення, один харчоблок, нам не потрібні сторожа, ми вже дали економію бюджету чистими 3 млн гривень. І щороку це дасть економію близько 1,5 млн, якщо порівнювати з утриманням старої будівлі. Але саме головне – це результат роботи, дитсадочок відкритий для дітей. В добрий шлях, «Сонечко», – заявив Сергій Горностай.

Велика подяка старості сел Іванівка та Панкратово Ігорю Латію за його турботу по відношенню до селян. Дуже багато зусиль старости було докладено, щоб в селі була якісна шкільна та дошкільна освіта. Обладнання укриттів, допомога по господарській частині та багато іншого лягло на плечі Ігоря Латія.

Після відкриття садочка, Сергій Горностай запросив журналістів відвідати стару будівлю, де всі мали змогу переконатися, що там дійсно потрібні значні кошти для відновлення.

До речі, цю будівлі передали на баланс КП ЖЕО, де планувався ремонт для відкриття старостату, фельдшерського пункту, соцзахисту та ЦНАПу. Але враховуючи значні кошти на відновлення, депутати міської ради за пропозицією старости Ігоря Латія прийняли рішення придбати модулі, в яких буде розміщено зазначені структури.

Що стосується будівлі, то остаточне рішення про її подальшу долю не прийняте, але серед варіантів розглядається будинок для пристарілих.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]