Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram Глави держави.
“37 років тому аварія на Чорнобильській атомній станції залишила величезний шрам для всього світу. Витік радіації перетворив колись затишну й розвинену територію на зону відчуження. Сьогодні 30-кілометрова зона навколо ЧАЕС залишається небезпечним місцем із високою концентрацією радіації.
Минулого року окупант не тільки захопив атомну станцію, а й знову наразив на небезпеку весь світ. Ми маємо зробити все, щоб не дати державі-терористу жодного шансу використовувати об’єкти атомної енергетики для шантажу України й цілого світу“, наголосив Президент.
Окрім того, Зеленський підкреслив, що через рік після звільнення, наукові та безпекові підприємства в зоні ЧАЕС уже повернулися до нормального режиму роботи.
Президент зазначив, що Україна та світ заплатили високу ціну за ліквідацію наслідків катастрофи, яка триває й донині.
Довідка
Як писала Рубрика, 37 років тому сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф – аварія на Чорнобильській АЕС.
Цю подію згодом назвали трагедією ХХ століття, вона стала найбільшою техногенною катастрофою.
Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомб — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.
Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими.
Радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".