Барометр Мовний омбудсмен Кремень сподівається на перейменування Южноукраїнська та Первомайська

Мовний омбудсмен Кремень сподівається на перейменування Южноукраїнська та Первомайська

Просмотров: 2847
23 Квітня 2023, 16:04

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які сприятимуть утвердженню української мови та ідентичності.

Мовний омбудсмен Кремень сподівається на перейменування Южноукраїнська та Первомайська

Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремень.

Він зазначив, що йдеться про закони про деколонізацію топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України (№7253) та приведення у відповідність до мовного Закону виконання умови володіння державною мовою деякими категоріями осіб (№7606).

«Пропаганда політики тоталітарної імперії, відображена в топонімах, написах, монументах і пам’ятних знаках, нарешті поступиться місцем символам і знакам національної історії та культури. Це сприятиме очищенню від символів Радянщини та насильницькому русиченню українських топонімів. Серед таких, на мою думку, Южноукраїнськ, Південний, Луч, Надежівка, Переводчиково тощо, і було б непогано Первомайськ із кількома Первомайськими. Українська Гарбузинка мені ближче до усіченої у 1970-і Арбузинку, як і козацькі Богополь, Голта, Орлик, Гард, Соколи тощо. Приведення у відповідність назв населених пунктів до правопису, стандартів державної мови та вимог мовного Закону – обов’язок місцевої влади», – написав він.

Також повідомляється, що назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, спусків, проїздів, проспектів, площ, площ, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів мають бути виконані державною мовою, як це передбачено частиною першою статті 41 Закону України «Про забезпеченні української мови як державної».

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]