Україна мала перейти на 12-річну систему з 2027 року, однак це хочуть зробити раніше. В Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах. Зміни відбудуться уже з 2024 року. Це нововведення пов’язують з освітніми втратами через обмеження під час COVID-19 і війни.
Таку думку висловив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак на презентації результатів дослідження “Освіта під час війни”, пише Укрінформ. За його словами, перехід на 12-річну систему шкільної освіти задекларований у законодавстві. Відповідно до реформи нової української школи (НУШ) це планувалося на 2027 рік, однак він вважає, що це можна зробити й у 2024 році.
“Це розв’яже всі наші питання. Ми зможемо збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії та інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні та зможемо підготуватися до 2027 року – до повноцінного запровадження профільної старшої школи”, – сказав Гурак.
Він вважає, що ухвалити таке рішення дешевше, ніж фінансувати окремі проєкти у сфері освіти. Однак не менш важливу роль відігрує й ставлення учасників освітнього процесу.
“Якщо учень не відчуває відповідальності, якщо вчитель в нинішніх умовах не відчуває відповідальності за рівень освіти, то потуги тільки держави, тільки Міністерства освіти або тільки депутатів, які напишуть хороші зміни до законів, не матимуть абсолютно ніякого результату”, – пояснив Гурак.
Тому, на думку Гурака, кожен повинен відчути свою відповідальність за результати навчання. Лише тоді українці зможуть говорити про речі, які слід змінювати: і в інклюзивній освіті, і в дошкільній, позашкільній, і в загальній середній освіті.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".