Барометр Скандал: виконком Южноукраїнська не збільшив тариф на воду та викрив ПАЕС у брехні

Скандал: виконком Южноукраїнська не збільшив тариф на воду та викрив ПАЕС у брехні

Просмотров: 14470
20 Квітня 2023, 15:00

Виконавчий комітет Южноукраїнська відмовився збільшувати тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, запропонований ВП «Південноукраїнська АЕС».

Про це йдеться у відео засідання виконкому, яке відбулося 12 квітня 2023 року.

Заступник Генерального директора ПАЕС Анжела Савастру, яка являється депутатом Южноукраїнської міської ради від ОПЗЖ надіслала чергову заяву на підвищення тарифу на воду та стоки.

При розгляді даного питання виявилось, що документи не відповідають зазначеним критеріям та містять недостовірну інформацію.

Відео з виступів на виконкомі:

Надане від ПАЕС обґрунтування необхідності виконання інвестиційної програми на 2023 рік взагалі не передбачено заходами програми.

Начальник управління економіки виконавчого комітету Тетяна Тацієнко зазначила, що у надісланому ПАЕС листі йдеться про необхідність придбання нових запчастин до насосного агрегату та придбання касети електродів до ЕУ ЕП 1052, та як зазначила доповідачка, цих заходів в інвестиційній програмі взагалі немає. На 2023 рік передбачена реконструкція насоса та ремонт по об’єкту дренажної системи АФТ (муловий майданчик №4).

Тетяна Тацієнко

Напередодні засідання виконавчого комітету надійшло звернення від ПАЕС щодо перегляду інвестиційної програми та включення нових напрямків. Натоміть, напрямків на які посилається ВП ПАЕС у своїх запереченнях, на сьогоднішній день в інвестиційній програмі немає.

Щодо коригування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення Тетяна Тацієнко зауважила, що тарифи на послуги централізованого водопостачання було встановлено в грудні 2022 року. Витрати на хімічні реагенти, відповідно до пояснювальної записки ВП ПАЕС, були визначені відповідно до технологічних регламентів та прогнозних цін на 2023 рік з урахуванням прогнозованого індексу цін виробників промислової продукції на 2023 рік.

Зазначені витрати були в повному обсязі включені до встановлених тарифів. При цьому, вже у лютому 2023 року, ВП ПАЕС подає на коригування зазначеної складової. Збільшення витрат обґрунтовується договорами від 21.09.2022, 22.11.2022, 09.12.2022.

Тобто, договори було укладено до прийняття рішення про встановлення тарифів на 2023 рік і на момент встановлення тарифів вже було відомо про збільшення вартості хімічних реагентів, про що підприємство не повідомило виконавчий комітет і коригування не проведено до встановлення тарифів.

Щодо збільшення витрат на виробництво електричної енергії Тетяна Тацієнко зазначила, що обґрунтуванням є збільшення кошторису витрат на виробництво електричної енергії. Збільшення склало – 73,4% вартості. При цьому, тариф на виробництво електричної енергії встановлюється НКРЄКП, востаннє він коригувався в 2019 році. Тобто, це збільшення нічим окрім листа ВП ПАЕС не обґрунтовується.

Вище наведені аргументи ставлять під сумнів економічне обґрунтування коригування складових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення від ПАЕС на 2023 рік.

Виконуючий обов’язки міського голови Олександр Акуленко уточнив чим відрізняються два варіанти.

Олександр Акуленко

– «Перший варіант передбачає підняття тарифів на воду на 10%, а на стоки на 6 %. Другий варіант передбачає дозвіл ПАЕС здійснювати коригування, але в межах діючого тарифу. Тобто тариф не піднімається. Але ПАЕС в здійсненні господарської діяльності може одну статтю витрат збільшити або іншу статтю витрат зменшити для того аби це не впливало на якийсь певний пункт при формуванні тарифу та не впливало на складову тарифу», – сказав Олександр Акуленко.

Група споживачівДіючий тарифКоригований тариф ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»збільшення
Централізоване водопостачання   
-для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання   14,4715,95+1,48 (+10,2%)
-для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання15,5517,14+1,59 (+10,2%)
Централізоване водовідведення   
-для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водовідведення     14,04  14,97+0,93 (+6,6%)
-для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водовідведення  15,04  15,96+0,92 (+6,1%)

Заступник міського голови Сергій Горностай заявив, що керівництво ПАЕС маніпулює цифрами та не звертає увагу, що в Україні йде війна.

Сергій Горностай

– «Керівництво Південноукраїнської АЕС начебто досвідчені люди, але допускають жонглювання цифрами та документами, які зараз фактично розбила вщент начальник управління економічного розвитку. Всі надуті цифри, які в черговий раз атомна станція намагається «пропихнути» через виконавчий комітет не підтверджені. Або на ПАЕС працюють недосвідчені економісти (Анжела Савастру), що вони не можуть навіть скласти лист, жодного підтверджуючого документу не надано, але вимагають прийняти тарифи під час війни. Таке враження, що війна є тільки у нас, мешканців Южноукраїнська та України, а у керівництва атомної станції війни немає, вони живуть в іншому вимірі», – сказав Сергій Горностай.

Сергій Горностай запропонував підтримати другий варіант проекту рішення, оскільки він враховує потреби людей та відповідає тій ситуації, яка зараз склалася в країні.

Олександр Акуленко поставив проєкт рішення на голосування – члени виконкому одноголосно відмовили ПАЕС у підвищенні тарифу та проголосували за другий варіант.

Другий варіанти проєкту рішення:

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]