Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу щодо розслідування злочину агресії росії проти України.
Про це сказала посол із питань глобального кримінального правосуддя Держдепу Бет ван Скаак, повідомляє Голос Америки у вівторок, 28 березня.
« Зараз у цей критичний момент історії я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, що розглядалися. США докладно розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли висновку, що найефективніший спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду у рамках судової системи України», – сказала вона .
Ван Скаак зазначила, що це буде включати предметну юрисдикцію з міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, через інтеграцію професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів або шляхом надання експертної допомоги на запит України.
За її словами, зусилля можуть включати міжнародні елементи у тому, як саме суд підтримуватиме Україну і де перебуватиме.
« Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такого інституту і матиме важливе значення для нього, а також надаватиме допомогу сильним державам, відданим розслідуванню. злочини агресії », – сказала посол. .
Ван Скаак зазначила, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці. До того ж це не вимагатиме резолюції Генасамблеї щодо створення нового незалежного міжнародного інституту, для становлення якого потрібен час та ресурси.
За її словами, США готові співпрацювати з Україною та іншими державами, надавати ресурси, обмінюватись даними з трибуналом для досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини.
При цьому ван Скаак зазначила, що поки що не вдалося досягти консенсусу з приводу створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу.
Існують дві моделі, які розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більш відокремленого міжнародного інституту, але є побоювання, що, можливо, не вдасться зібрати необхідні голоси у Генасамблеї для створення такого інституту », – додала вона.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".