Барометр Підвищення тарифів на воду: у НКРЄ розповіли, наскільки зростуть суми

Підвищення тарифів на воду: у НКРЄ розповіли, наскільки зростуть суми

Просмотров: 452
18 Березня 2023, 08:27

Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) заявила, що середні витрати домогосподарств на воду та водовідведення після запланованого на 2023 рік підвищення тарифів збільшаться на 60 грн.

Про це  йдеться  у роз’ясненні НКРЕКУ.

“У середньому за ліцензіатами НКРЕКУ за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (сім’ї з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн”, – йдеться у повідомленні.

У регуляторі пояснили, що на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКУ буде в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі – 14,1%.

Необхідність перегляду тарифів зумовлена ​​постійною зміною вартості складових, які впливають на собівартість послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, заявили у НКРЕКУ.

“Тобто, якщо змінилися ціни на електричну енергію, реагенти, пально-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає потреба у перегляді тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з урахуванням актуальних цін, що становлять собівартість цих послуг.

Крім того, необхідно звернути увагу на те, що до тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКУ включається інвестиційна складова, розмір якої залежить від заходів, визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік”, – йдеться у повідомленні.

У Комісії додають, що за період 2022-2023рр. змінилася ціна на такі витрати:

  • на електроенергію – у середньому зросла на 18%.
  • на паливо зросла вдвічі;
  • на реагенти – зросла вдвічі.

“Якщо тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не будуть покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними”.

Відсутність тарифних коштів на реагенти вплине на якість води та загрожуватиме санітарно-епідеміологічному благополуччю населення. Погіршиться стан розрахунків водоканалів за електричну енергію, виникатиме заборгованість, що негативно впливатиме на енергетичну галузь.

Також підвищиться рівень зношеності мереж та обладнання, збільшиться кількість аварійних ситуацій та час на відновлення роботи систем водопостачання та водовідведення.

До того ж, це спричинить відтік кваліфікованих кадрів на водоканалах через неналежний рівень заробітної плати”, – йдеться у роз’ясненні.

Тарифи для ліцензіатів НКРЕКУ востаннє переглядалися ще до широкомасштабної війни з РФ у грудні 2021 року.

Швидкий кредит на картку з поганою кредитною історією, без довідок, без дзвінків і без фото.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]