Барометр Кого ставитимуть на військовий облік за кордоном під час загальної мобілізації

Кого ставитимуть на військовий облік за кордоном під час загальної мобілізації

Просмотров: 260
17 Січня 2023, 01:19

Дипломатичні установи України за кордоном вестимуть військовий облік українців, які вважаються військовозобов’язаними під час війни.

У виданні NV розповіли, які зобов’язання накладаються на українців за кордоном під час мобілізації.

З 2023 року дипустанови України зобов’язані вести військовий облік призовників та військовозобов’язаних за кордоном. Постанова №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» регулює терміни та процес прийняття на військовий облік військовозобов’язаних за кордоном.

У новому порядку передбачається, що дипломатичні установи України відтепер не лише мають вести консульський облік – серед обов’язків у статті 52 зазначено, що дипустанови ведуть військовий облік українців, які перебувають за кордоном. Крім того, в Порядку розписано, як відбувається перевірка дипустанов та списків тих, кого взяли на військовий облік.

Обов’язки дипломатичних представництв з військового обліку:

‒ інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку та не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;

‒ сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну у разі проведення мобілізації та воєнний час (у особливий період);

‒ повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем знаходження їх на військово;

‒ ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (додаток 15).

Список зберігається у закордонній дипломатичній установі України протягом п’яти років.

Серед інформації, що зберігається та перевіряється – своєчасність подання повідомлень у відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки про взяття на консульський облік або зняття з нього призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Крім того, у пункті 14 додатка 31 до Порядку передбачається, що дипломатичні установи подають звітність щодо ведення військового обліку, як усі установи та організації, які здійснюють його в Україні – повний список обов’язків зазначений у пункті 4 того ж додатка.

Військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів в Україні ведуть:

‒ центральні та місцеві органи виконавчої влади;

‒ інші державні органи;

‒ органи місцевого самоврядування;

‒ органи військового управління (органами управління);

‒ військові частини (підрозділи) ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення;

‒ ТЦК;

‒ підприємства, установи та організації;

‒ навчальні заклади;

‒ заклади охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форми власності.

Дипломатичне представництво – це особливого роду державна установа, завданням якої є підтримка та розвиток офіційних відносин з країною перебування та захист прав та інтересів своєї держави, її громадян та юридичних осіб. У статті 52 Порядку зазначено, що дипломатичні представництва ведуть і консульський та військовий облік.

На військовий облік за кордоном стають особи, які виїжджають за кордон більш як на 3 місяці. Це відбувається лише після особистого прибуття до ТЦК із документами, що підтверджують їхнє право.

«Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні: перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України строком понад три місяці – за місцем консульського обліку у закордонних дипломатичних установах України», – зазначено у частині 1, статті 1 Додатка 2.

Тобто призовники, військовозобов’язані та резервісти мають стати не лише на консульський, а й на військовий облік у дипломатичних представництвах за кордоном, зазначається у матеріалі.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]