Барометр Зеленського просять ввести вегетеріанські сухпайки для ЗСУ

Зеленського просять ввести вегетеріанські сухпайки для ЗСУ

Просмотров: 223
22 Вересня 2022, 11:43

Петиція до президента про введення вегетаріанських та веганських сухих пайків для Збройних Сил України понад набрала 25 тисяч голосів. Тепер звернення має розглянути Володимир Зеленський.

Про це свідчать дані сайту Офісу президента України.

Автор петиції – військовий ЗСУ Петро Павлов. Звернення опубліковано 27 червня і станом на 22 вересня під ним підписалися 25 128 громадян.

Зазначимо, вегетеріанство – це спосіб харчування і стиль життя, за якого люди обмежують або взагалі не вживають продукти тваринного походження. Веганство – один із різновидів вегетеріанства, яке повністю виключає вживання м’яса.

Павлов наголошує, що, будучи військовослужбовцем, людина має певні обмеження у виборі харчування, оскільки здебільшого ситуація залежить від того, чим саме бійців забезпечує держава. Проте у зверненні він нагадує, що Міністерство оборони “ще багато років тому” мало намір поступово впровадити харчування для військових за стандартами армій країн НАТО, одним із яких є врахування особливостей харчування бійців.

“Введення до існуючих сухих пайків додаткових, що зможуть врахувати дані особливості, зможуть вирішити цю проблему, зокрема в умовах відсутності “кухні”, а саме в зонах безпосереднього виконання завдань”, – вважає автор петиції.

Також Павлов пояснив, для кого саме в українському війську необхідне введення вегетаріанських та веганських сухих пайків:

  • для людей, які не вживають м’ясних продуктів та продуктів тваринного походження з етичних поглядів;
  • для теїстів – віруючих людей, для яких веганські пости особливо поширені;
  • для людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
  • для людей з періодичними проблемами із травленням тощо.

“Для прикладу візьмемо реалізацію цього в армії США: сухпай вегетеріанський американський військовий MRE (англ. “Meal, Ready-to-Eat”, “Їжа, готова до вживання”) з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian). Дане різноманіття необхідне не для “об’їдання”, а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов’язків”, – аргументує автор петиції.

Крім того, Павлов вважає, що нині для реалізації зазначених змін у харчуванні військових “немає значних перешкод”, тому що:

  • їжа рослинного походження не лише не дорожча за “м’ясну”, але в багатьох компонуваннях навіть дешевша;
  • подібний крок наблизить ЗСУ до високих стандартів та приверне увагу для потенційних рекрутів;
  • виготовлення та закупівля подібної продукції зберігає екосистему;
  • це збереже та відновить втрачене здоров’я військовослужбовців, що потенційно наблизить країну до перемоги.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]