Барометр Росіяни під загрозою оточення навколо Лимана: карти боїв

Росіяни під загрозою оточення навколо Лимана: карти боїв

Просмотров: 489
18 Вересня 2022, 10:26

Українські бійці можуть оточити російські війська довкола Лиману. Тим часом ворог веде безуспішні контрнаступи на Донбасі і втрачає бойову міць на півдні.

Росіяни під загрозою оточення навколо Лимана: карти боїв

Про це  повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Росіяни під загрозою оточення навколо Лимана: карти боїв на ранок

Харківська область (лінія Вовчанськ-Куп’янськ-Ізюм-Лиман)

За даними карт, російські війська спрямовують дуже обмежені резерви, які є в Україні на безглузді зусилля щодо спроби контрнаступу, замість того, щоб зміцнити вразливі російські оборонні лінії, які спішно створені вздовж річки Оскол у східній частині Харківської області.

Тим часом українські сили продовжують займати позиції на північний захід і на південний захід від Лимана, навколо якого російським окупантам загрожує оточення.

Подальший український поступ на схід уздовж північного берега Сіверського Дінця може зробити позиції Росії навколо Лимана недієздатними та відкрити підступи до Лисичанська та нарешті до Сєвєродонецька.

Зокрема, як стверджують аналітики, на це можуть вказувати підняття українського прапора над Щуровим, що за 6 км від Лимана. Не виключено, що ЗСУ могли просунутися на 8 км від Студенок. Тривають бої за Олександрівку та Ярове.

Також аналітики звертають увагу на повідомлення про потрапляння під ворожий вогонь селища Дворичне, що за 17 км від Куп’янська. Припускається, що у цьому районі українські бійці готуються до чергової контратаки.

Донбас

На території, яку російські загарбники відзначають для себе як “головну” для повної окупації, ворог продовжує свої операції та виділяє підкріплення для наступальних дій, спрямованих на взяття щодо невеликих населених пунктів на Донеччині замість того, щоб направити їх на оборону від українських контрнаступів, відзначають у ISW

Росіяни продовжують здійснювати обмежені наземні атаки відкривати вогонь на всій території Донецької області.

У свою чергу українські бійці відобразили спроби настання армії РФ під Бахмутом, Авдіївкою та Донецьком. Велися бої під Соледаром.

Тим часом бойовики так званої “ДНР” продовжують звинувачувати українську сторону в тому, що вона стріляє по “адмінбудівлях” у Донецьку, зокрема. Так, за 17 вересня через артилерійський вогонь у місті загинули четверо людей і ще вісім поранених.

Втім, варто зазначити, що жодних підтверджень, що атаки здійснюють саме ЗСУ, немає.

Південь

Українські військові продовжують зберігати оперативну мовчанку про хід контрнаступу, але констатували продовження кампанії блокування російських сил на Херсонщині.

Продовжується знищення понтонних переправ росіян. Останнім часом у Садовому (17 км від Херсона). Також ЗСУ знищили станції радіоелектронної боротьби, зокрема у Новій Каховці. Наші захисники завдали удару і по накопиченню сил противника у Старій Збур’ївці.

Вказується, що українські сили, ймовірно, використовують гелікоптери для перекидання військ у Сухий Ставок (приблизно 12 км на південний схід від плацдарму). Якщо це підтвердиться, свідчить про зниження потужності російської протиповітряної оборони в цьому районі.

Також ЗСУ продовжують обстріл позицій росіян у Давидова Брода.

Тим часом, як російська розвідувально-диверсійна група зробила невдалу спробу наступу на Нововознесенське, що контролюється Україною (8 км на південний схід від Високопілля), і вела безуспішні наступальні дії в напрямку Архангельське-Іванівка вздовж річки Інгулець.

Найбільш активними напрямками на півдні виділяють: північно-західні околиці Херсона, український плацдарм на берегах Інгульця та південні території кордону Херсонської та Дніпропетровської області у Високопілля.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]