barometr Зеленський обговорив із силовиками проблему псевдоволонтерства

Зеленський обговорив із силовиками проблему псевдоволонтерства

Просмотров: 377
11 Вересня 2022, 08:07

Президент Володимир Зеленський провів засідання з головою МВС Денисом Монастирським та головою Нацполіції Ігорем Клименком, на якому обговорили ситуацію з продажем нібито волонтерами гуманітарної допомоги, отриманої для ЗСУ та населення.

“Внесок наших волонтерів у перемогу України величезний. Але, на жаль, спливають факти і про нечесну діяльність. Один із них – справа про продаж автомобілів для ЗСУ, яка отримала резонанс у ці дні”, –  написав  Зеленський у суботу, 10 вересня.

За словами президента, “заробляти на наших захисниках – неприпустимо. Це злочин не лише з погляду закону, а й з погляду людської совісті. Злодії та шахраї не можуть бути волонтерами”.

Як  повідомив  Клименко, з початку вторгнення Росії зареєстровано 404 випадки незаконного продажу гумдопомоги

“На жаль, авторитет волонтерів використовують шахраї, які надають благодійні внески або розпродають гуманітарну допомогу. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Національна поліція України зареєструвала 404 такі випадки. 79 осіб вже отримали підозри в рамках цих кримінальних проваджень”, – розповів глава полі.

За його словами, найпоширенішою схемою залишається незаконний продаж гуманітарної допомоги. Так, раніше було задокументовано випадок незаконного продажу автомобілів військовослужбовцям під прикриттям низки благодійних громадських організацій.

“Військовий у пошуках авто для бойових побратимів натрапив на оголошення благодійного фонду. Однак, як виявилося, за автомобілі потрібно було заплатити – 5500 євро за два автомобілі. А ось в акті приймання-передачі військової частини про вартість не можна було згадувати – продавці наполягали писати виключно “безоплатна гуманітарна допомога”, – розповів Клименко.

Таку схему використали двоє чоловіків, які прикривалися поряд благодійних громадських організацій. Серед них – ГО “Незалежні”, керівник якої Святослав Літинський є свідком у цьому кримінальному провадженні.

“Один із фігурантів, надаючи документи від ГО “Незалежні”, домовлявся з благодійниками про закупівлю авто за кордоном для потреб військових. Коли автомобілі доїжджали до кордону з Україною, псевдоволонтери розмитнювали їх через інші благодійні фонди, вказуючи, що ці машини будуть передані в дар військовим частинам ЗСУ”, – повідомив Клименко.

Поліцейські задокументували ці факти та провели обшуки в організаціях, фондах та приміщеннях осіб, про які згадували фігуранти під час переговорів. Слідчі у процесуальному порядку викликали двох осіб для вручення їм повідомлення про підозру за незаконне використання з метою одержання прибутку гуманітарної допомоги.

“Ці особи понесуть кримінальну відповідальність за свій злочин. Але найгірше в таких історіях – це тінь, яку кидають зловмисники на діяльність справжніх волонтерів. І наше завдання полягає в тому, щоб викрити та притягнути до відповідальності кожного, хто прагне використати авторитет благодійників для власного збагачення”, – наголосив Клименко.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]