Барометр росія завербувала до 15 тисяч кубинців для участі у війні проти України, – ГУР

росія завербувала до 15 тисяч кубинців для участі у війні проти України, – ГУР

Просмотров: 161
30 Березня 2026, 15:49

росія завербувала до 15 тисяч громадян Куби для участі у війні проти України.

Про це розповів представник ГУР МО України Андрій Черняк у коментарі “Донбас Реалії” (проєкт “Радіо Свобода”)

Він зазначив, що ГУР підтвердило імена понад тисячі кубинців, які підписали контракт із міноборони рф. Однак, за словами Черняка, реальна кількість завербованих кубинців значно більша.

“Ми не розглядаємо кубинських найманців як якусь окрему військову силу, яка може вплинути на поле бою. В цілому ця цифра може бути близько 10, 12, 15 тисяч. Це невелика кількість людей, яких чи обманом, чи ще якимись іншими шляхами змусили підписати контракт”, — зазначив він.

У ГУР вважають, що росія розглядає Кубу як зону своїх геополітичних інтересів, тому вербування кубинців в армію рф використовується більше з пропагандистською метою, а не військовою.

“Вони це використовують на політичній арені, для внутрішнього споживача. Вони намагаються показати, що росія не агресор, а інші країни, скажем так, цивілізованого світу теж підтримують ідеї і плани росії”, – додав Черняк.

Читайте тільки найкраще Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2026 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2026 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]