Про це пише Рубрика, посилаючись на Прем’єр-міністра України Юлію Свириденко.
Раніше навіть під час законної відпустки такі депутатки не могли виїхати за межі України — щоб відвідати рідних або привезти допомогу для військових. Це створювало бар’єри для волонтерської діяльності й змушувало деяких народних обраниць складати мандат.
«Нове рішення усуває ці обмеження. Ми хочемо, щоб жінки-депутатки залишалися активними й продовжували розвивати свої громади», — підкреслила Прем'єр-міністр Юлія Свириденко.
Зміни поширюються на депутаток усіх рівнів місцевих рад, за винятком тих, хто отримує заробітну плату за роботу в органах місцевого самоврядування.
Своєю чергою Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко пояснив, що депутати місцевої (сільської, селищної, міської, районної у містах, районної, обласної) ради не отримують заробітної плати.
Тому законодавство не забороняє їм працювати на інших роботах, зокрема тих, що не повʼязані з органами місцевого самоврядування. Такі депутатки, згідно зі змінами, можуть перетинати кордон.
«Але якщо депутатка працює в органах місцевого самоврядування та, відповідно, отримує зарплату з місцевого бюджету — то виїзд за кордон, як і раніше, можливий виключно у межах службового відрядження», — додав Клименко.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".