Барометр Чиновники Миколаївської ОВА розікрали 143 млн грн на реконструкції водогону

Чиновники Миколаївської ОВА розікрали 143 млн грн на реконструкції водогону

Просмотров: 316
25 Липня 2025, 15:22

Слідче управління Нацполіції в Миколаївській області розслідує справу за фактом можливого привласнення бюджетних коштів та зловживання службовим становищем чиновниками обласної військової адміністрації під час реконструкції магістрального водогону.

Слідство вважає, що посадовці Миколаївської ОВА могли діяти за попередньою змовою з одним із підрядників – ТОВ «Одесаспеценерго», якому сплатили більше 143 мільйонів гривень з бюджету.

Про це повідомило Слідче управління ГУ Нацполіції України в Миколаївській області у відповідь на запит Nikcenter.

Що шукає поліція в угодах на реконструкцію водогону у Миколаєві

Досудове розслідування кримінального провадження №12024150000000575 проводиться за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного стану). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Слідчі підозрюють змову з метою привласнення бюджетних коштів між посадовими особами Департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва Миколаївської ОВА та ТОВ «Одесаспеценерго». Йдеться про розслідування щодо угод на реконструкцію магістрального водогону у Миколаєві, укладених та виконаних у період з 2023 по 2025 роки. За цими договорами на рахунки одеської компанії було сплачено 143,1 мільйона гривень.

У квітні цього року Новоодеський районний суд Миколаївської області надав згоду на доступ до проєктно-кошторисної документації, актів виконаних робіт та інших документів Департаменту містобудування та «Одесаспеценерго».

Мова йде про реконструкцію водогону діаметром D600 на трьох ділянках: по вул. Флотська від пров. Парусний до вул. А. Шептицького; по вул. Садовій та по вул. Набережна від вул. Нікольська до р. Інгул та по просп. Героїв України від дюкера до вул. Флотська.

Чиновники департаменту на підставі відкритих торгів у 2023 році уклали три договори із «Одесаспеценерго» на 156,5 мільйонів гривень.

У жовтні 2024 року за згодою сторін достроково закрили згадані три контракти, сплативши замовнику 91,8 мільйона гривень. Натомість у грудні, вже без використання електронної системи, чиновники надали «Одесаспеценерго» нові підряди на цих трьох ділянках. За ними компанія вже отримала з бюджету 51,3 мільйона гривень.

Наявність підстав для цих витрат наразі перевіряє поліція. Станом на 24 липня, як повідомили Nikcenter в поліції, жодному з фігурантів не повідомлено про підозру.

Скандальна реконструкція водогону у Миколаєві: невизнані переплати та плинність кадрів

Нагадаємо, що тендери на реконструкцію магістрального водогону у Миколаєві вартістю більше мільярда гривень викликали гучний скандал через багатомільйонне завищення цін на труби.

Голова Миколаївської ОВА згодом повідомив, що після оприлюднення журналістами інформації про ймовірно завищені ціни на труби було проведено відповідну перевірку. За словами посадовця, вона встановила, що ціни на труби відповідають ринковому рівню. За його словами, завищення у кошторисах були спричинені тим, що вартість матеріалів визначалася з урахуванням інфляції за два роки.

Вже у липні 2024-го голова ОВА повідомив, що ціни на труби для водогону зросли на третину. За словами Віталія Кіма, будівництво водогону йшло досить важко через те, що ціни постійно змінюються.

Через невтішні висновки Держаудитслужби та позови прокуратури частина угод була розірвана, замість них чиновники департаменту містобудування роздавали нові підряди на ті самі ділянки.

Проте перевірка Nikcenter встановила, що після скандалу загальна вартість контрактів на реконструкцію водогону у Миколаєві зменшилася на 300 мільйонів.

Нагадаємо, що перші договори 2023 року підписував заступник департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва Олександр Нефьодов. Торік він залишився без посади. Без розголосу залишила посаду також колишня директорка департаменту – Світлана Григор’єва. Втім, останні угоди на реконструкцію водогону вже від 2024 року, укладені поза тендерними процедурами, підписав вже новий директор департаменту – Андрій Грейц.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]