Про це стало відомо з допису народного депутата Ярослава Железняка у Телеграмі, передає Рубрика.
Голосування відбулося в “пакетному” форматі. Це процедура, яка дозволяє ухвалювати кадрові рішення одразу, без окремого голосування за кожного кандидата в міністри.
Винятком є посади прем’єра, очільника Міноборони та МЗС – їх кандидатури вносить президент, і за них нардепи голосують окремо.
Список міністрів оновленого уряду
Верховна рада своїм голосуванням затвердила наступний склад Кабміну:
Михайло Федоров – перший віцепрем'єр-міністр України – міністр цифрової трансформації;
Олексій Соболєв – міністр економіки, довкілля та сільського господарства. Раніше був першим заступником міністра економіки.
Світлана Гринчук – міністр енергетики. До призначення очолювала Міністерство захисту довкілля.
Денис Улютін – міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України. До цього працював першим заступником міністра фінансів.
Герман Галущенко – міністр юстиції. До цього очолював Міністерство енергетики.
Тарас Качка – віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Раніше працював заступником міністра економіки – торговим представником України.
Водночас частина міністрів зберегли свої посади:
Олексій Кулеба – віцепрем'єр-міністр – міністр розвитку інфраструктури та територій.
Ігор Клименко – міністр внутрішніх справ.
Віктор Ляшко – міністр охорони здоров'я.
Сергій Марченко – міністр фінансів.
Наталя Калмикова – міністр у справах ветеранів.
Матвій Бідний – міністр молоді та спорту.
Оксен Лісовий – міністр освіти і науки.
Крім того, в результаті перестановок в уряді кілька міністерств було реорганізовано.
Відтак, Міністерство оборони об’єднали з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.
Міністерство економіки, Міністерство захисту довкілля та Мінагрополітики об’єднали в одне відомство.
Міністерство соціальної політики отримало розширений функціонал – до нього приєднали повноваження Міністерства національної єдності.
Посада міністра Кабінету міністрів ліквідована, її функції передано до Секретаріату уряду.
Президент Володимир Зеленський заявив, під час виступу у Верховній Раді, що оновлений уряд для збільшення економічного потенціалу України має сфокусуватися на трьох аспектах:
дерегуляції,
залученні потенціалу суспільства і партнерів,
забезпеченні справедливості.
"Ми маємо гарантувати нашим воїнам впевненість у забезпеченні Сил оборони. Для цього збільшуємо, зокрема, внутрішній економічний потенціал України. А це неможливо без трьох речей. Перше – максимальна дерегуляція, ліквідація будь-яких бюрократичних перепон, непотрібних державній інституції, чиї функції просто дублюються.
Друге – максимальне звільнення суспільних сил України та залучення потенціалу партнерів заради економічного зростання в Україні.
Третє – справедливість, тобто багато в чому інші, більш сильні підходи до покарання тих, хто посягає на українську державність і хто краде український потенціал", – заявив Зеленський.
Він наголосив, що оновлення Кабінету міністрів та загалом системи української влади забезпечить реалізацію цих завдань.
Що відомо про зміни в українському уряді
Зауважимо, що на тлі планів звільнити посолку України у США Оксану Маркарову Bloomberg писало, що серед кандидатів на її заміну — чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль, віцепрем’єр-міністерка — міністерка юстиції Ольга Стефанішина, міністр оборони Рустем Умєров та міністр енергетики Герман Галущенко.
А вже 14 липня Зеленський запропонував першій віцепрем’єрці Юлії Свириденко очолити уряд і оновити його роботу “на основі досвіду підтримки українського виробництва, українського підприємництва”.
Також, за заявою Зеленського, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль може стати новим міністром оборони замість Рустема Умєрова. Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення заявив, що його досвід «точно буде корисним» на цій посаді.
15 липня Шмигаль подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади Прем’єра.
16 липня Верховна Рада проголосувала за відставку Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра. Разом із ним у відставку пішов увесь його уряд.
Також 17 липня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної Спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі Сполученими Штатами Америки. Глава держави зазначив, що у цьому статусі Ольга працюватиме, щоб не втрачати темпу у відносинах з Америкою, поки тривають всі належні процедури погодження з Вашингтоном її кандидатури на посаду посла України в Сполучених Штатах.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".