Барометр Суд відпустив п’яного вбивцю під заставу, попри протести матері загиблого

Суд відпустив п’яного вбивцю під заставу, попри протести матері загиблого

Просмотров: 861
6 Червня 2025, 14:50

Мати загиблого у смертельній ДТП, що сталася 20 грудня 2024 року в селі Благодатне на Миколаївщині, Тетяна Висоцька обурена рішенням суду змінити запобіжний захід обвинуваченому з тримання під вартою на заставу.

Вона вважає, що суд не врахував ризики тиску на свідків і не наклав достатніх обмежень на підозрюваного.

Як відомо, трагедія сталася близько 23:50 на вулиці Степовій у селі Благодатне Первомайського району Миколаївської області. Водій автомобіля ВАЗ 2110 скоїв наїзд на пішохода — 22-річного місцевого мешканця. Від отриманих травм хлопець загинув на місці. За даними слідства, водій перебував у стані алкогольного сп’яніння та з місця ДТП утік.

— Мій син Андрій Котріков мешкав у Благодатному разом зі своєю дівчиною, певний час працював економістом у фермерському господарстві. Того вечора вийшов до магазину, і дорогою назад його насмерть збив п’яний водій, який виїхав на зустрічну смугу. Мій син ішов узбіччям. Водій навіть не викликав швидку, залишив його помирати на дорозі та втік додому. Пізніше він був затриманий оперативною групою поліції у себе дома, – розповідає мати загиблого Тетяна.

Обвинувачений — місцевий житель Олександр Ковтун. Йому інкримінують злочини, передбачені ч.3 ст. 286-1 та ч.1 ст. 135 Кримінального кодексу України (порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, що спричинили смерть, та залишення особи в небезпеці).

Після затримання Центральним районним судом Миколаєва обвинуваченому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на внесення застави, який діяв до квітня 2025 року. Згодом його продовжили ще на 60 днів — до 15 червня.

Однак під час розгляду справи по суті в Арбузинському районному суді адвокат обвинуваченого Ковтуна подав клопотання про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. У клопотанні захист посилався на відсутність ризиків переховування від суду чи незаконного впливу на свідків, зазначивши, що Ковтун раніше не судимий, має міцні соціальні зв’язки, постійне місце проживання, де мешкає з цивільною дружиною та малолітнім сином, а також підтримує зв’язок із матір’ю. Адвокат також повідомила, що до затримання обвинувачений працював неофіційно й мав заощадження, за рахунок яких намагався відшкодувати шкоду потерпілій.

Натомість Тетяна Висоцька запевнила, що жодної компенсації не отримувала. За її словами, вона відмовилася від коштів, які пропонувала мати обвинуваченого на поховання, оскільки на той момент син вже був похований. Також вона не прийняла грошовий переказ у 20 тисяч гривень, оскільки кошти надійшли взагалі на іншу особу і незрозуміло з якою метою.

Прокурор та сторона потерпілої виступили проти зміни запобіжного заходу, вказуючи на ризик тиску на свідків, адже більшість з них неповнолітні односельці підозрюваного, та можливу втечу, адже обвинуваченому загрожує до 10 років позбавлення волі.

— У нього немає жодних підстав для звільнення. Єдине, що в нього є — це мала дитина, і все. Він живе з жінкою, з якою навіть не одружений. Так, це його дитина, але факт залишається фактом. Але я не можу цього допустити. Якщо його випустять, він вплине на свідків, і справа розвалиться миттєво, – зазначає Тетяна.

Попри це, Арбузинський районний суд Миколаївської області ухвалив змінити Олександру Ковтуну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 червня 2025 року, водночас визначив альтернативу заставу у розмірі 211 960 гривень, мотивуючи рішення тим, що обвинувачений перебував під вартою понад п’ять місяців, раніше не судимий, матеріально забезпечений, має соціальні зв’язки та малолітню дитину на утриманні.

“Положеннями п.2 ч.4 ст.183 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, який спричинив загибель людини. Таким чином визначення розміру застави у цьому випадку є правом суду з огляду на встановлені обставини, передбачені статтями 177 та 178 КПК України”, – йде мова у повідмоленні ухвали суду.

Ковтун має дотримуватися ряду обов’язків, зокрема: прибувати до суду за викликом, не залишати межі села Благодатне без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонний паспорт та утримуватися від спілкування з потерпілою й низкою свідків.

Тетяна занепокоєна цим рішенням, адже, за її словами, обвинувачений є місцевим жителем, який проживає у Благодатному вже 16 років, може впливати на свідків. Також суд навіть не позбавив його права керувати транспортним засобом, що може призвести до ще одніє трагедії. Потерпілі ж самі родом із Кіровоградської області, що, на її думку, робить їх більш вразливими перед можливим впливом з боку обвинуваченого.

— На третьому засіданні його випускають під заставу 211 тисяч гривень. Тобто він іде додому жити своє життя, а мій син уже п’ять місяців у могилі. Де ж справедливість? – коментує рішення суду Тетяна.

4 червня відбулося чергове судове засідання. Як повідомила потерпіла, обвинувачений з’явився на нього самостійно, а отже за нього внесли заставу. Водночас, за її словами, прокурор не йде з нею на контакт, стверджуючи що обвинувачений визнає свою вину, а отже потреби допитувати свідків, на його думку, немає.

— Ми були проти того, щоб суд ухвалював рішення без виклику свідків і просили хоча б заслухати одного з основних. На це суддя відповіла, що ми не маємо на це права – мовляв, рішення про доцільність допиту свідків ухвалює прокурор. А він сказав, що потреби немає, – розповідає Тетяна.

Адвокат потерпілої Лілія Оверченко підтвердила, що за обвинуваченого було внесено заставу, однак питання про компенсацію моральної шкоди у судовому засіданні не порушувалося.

— Обвинувачений на даний момент вину визнав. Заставу він заплатив, але на даний час щодо відшкодування саме моральної шкоди, яка заявлена цивільним позовом, речі не йшло. Він просто сказав, що так, я буду платити. От і все, – стверджує адвокат.

У Миколаївській обласній прокуратурі підтвердили, що запобіжний захід Ковтуну було змінено. При цьому зазначили, що процесуальне керівництво у справі здійснює прокурор Олександр Пахомов і запевнили, що орган досудового розслідування вживає всіх необхідних процесуальних заходів.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]