Барометр Україна втратила $770 млн на фіктивних угодах

Україна втратила $770 млн на фіктивних угодах

Просмотров: 198
16 Травня 2025, 14:53

Принаймні три десятки контрактів на постачання озброєння в Україну з 2022 року виявилися провальними.

Україна перерахувала $770 мільйонів як передоплату іноземним постачальникам зброї, однак значна частина озброєння так і не була доставлена.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на документи Міністерства оборони та внутрішні матеріали, що опинилися в розпорядженні видання.

Одним з прикладів є випадок із 28-річним американцем Таннером Куком з Аризони – власником невеликого збройового магазину. У 2022 році його компанія OTL уклала контракт на постачання боєприпасів на суму 49 млн євро. Україна сплатила 17,1 млн євро авансу, проте жодних постачань не відбулося. Хоча Україна виграла арбітраж у Відні, кошти наразі не повернуті.

Тим часом, завдяки українському контракту, Кук почав розширювати свій бізнес, їздити на міжнародні виставки зброї та, судячи з його постів у соціальних мережах, вести розкішний спосіб життя.

Ще один невдалий контракт уклали з американською Regulus Global, заснованою колишнім брокером Merrill Lynch Віллом Сомеріндайком у 2012 році. Компанія займається пошуком та викупом старих запасів зброї.

Наприкінці 2022 року Regulus Global звернулася з пропозицією продати десятки тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм. Було підписано контракт на суму до 1,7 мільярда доларів. Спецтехноекспорт сплатив 162,6 млн доларів у вигляді авансів та депозитів для виконання частини контракту, а також здійснив інші платежі на 14 млн євро.

Але потім, за даними Спецтехноекспорту, ​​Regulus порушив умови контракту та не повернув гроші.

Згідно з даними, лише за три роки війни країна втратила щонайменше $770 млн на авансах за озброєння, яке так і не надійшло.

На тлі зовнішніх проблем з контрактами виникають і внутрішні скандали: кількох посадовців, відповідальних за закупівлі, звільнено, частині з них висунуто обвинувачення. Ведеться розслідування десятків підозрілих контрактів.

В одному з таких випадків, згідно з рішенням українського суду, у квітні 2022 року держкомпанія Укрспецекспорт придбала міномети в постачальників із Судану, які виявилися пов’язаними з ФСБ РФ і ПВК Вагнер.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]