Про це стало відомо з трансляції Верховної Ради.
Перед голосуванням у Парламенті виступили:
секретар Ради з питань національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко,
голова парламентського комітету з питань оборони Олександр Завітневич,
член цього комітету Федір Веніславський.
Вони закликали народних депутатів продовжити воєнний стан. Депутат партії “Голос” Роман Костенко також закликав голосувати за продовження воєнного стану й наголосив, що це питання “не варто перетворювати на політичне шоу”, позаяк ідеться про виживання країни.
Рішення про продовження дії воєнного стану та мобілізації підтримали 357 депутатів. Єдиний, хто проголосував проти цього — був депутат “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко.
Згодом стало відомо, що Верховна Рада також підтримала законопроєкт про продовження мобілізації — за 365 депутатів. Гончаренко знову єдиний проголосував проти.
Водночас депутатка “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко звинуватила чинну владу в корупції. Вона також звинуватила в наявних проблемах у війську, зокрема, президента Володимира Зеленського й наголосила, що він повинен відповісти за це.
Раніше частина опозиції заявила, що влада використовує воєнний стан для “побудови авторитарного режиму”, а деякі її депутати заявляли, що голосуватимуть проти цього рішення.
Нинішнє продовження воєнного стану стало 15-м із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році.
Нагадаємо, що 15 квітня президент Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт про продовження воєнного стану та мобілізації в Україні ще на 90 днів — з 9 травня по 6 серпня.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".