Як повідомляє Рубрика, про це розповіла міністр юстиції України Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону.
Стефанішина заявила, що не може розкривати багато деталей щодо угоди, однак те, що консультації відбуваються, вже є позитивним знаком.
“Стосовно того, що можна говорити на даному етапі: українська делегація мала можливість донести до американської сторони всі пропозиції, які ми готували тут, в Києві, які було погоджено.
Всі вони були предметом обговорення”, – сказала вона.
Вона сподівається, що після консультацій продовжаться переговори до того часу, поки не буде досягнуто згоди.
“Це не фінальний раунд, очевидно”, – додала вона.
Технічні консультації стосовно угоди про мінерали зі Сполученими Штатами відбулися за участю команд міністерств юстиції та економіки України.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів розпорядився виділити на підготовку угоди зі Сполученими Штатами щодо корисних копалин 113 мільйонів гривень із резервного фонду державного бюджету.
Що відомо про Угоду щодо рідкісноземів України
Ще 26 лютого, зі слів прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна та Сполучені Штати Америки фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні ця угода називається “Угодою про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України”.
Проте 28 лютого президент Володимир Зеленський України та президент США Дональд Трамп не змогли підписати угоду про надра. Це мав бути рамковий документ, надалі країни зобов’язувалися працювати над договором про створення Інвестиційного фонду відбудови, який потребуватиме ратифікації з боку Верховної Ради.
Згодом Сполучені Штати Америки запропонували Україні тепер нову вже не рамкову, а велику угоду щодо рідкісноземельних металів. Проте президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.
А 28 березня міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала від Сполучених Штатів новий варіант угоди про корисні копалини. Міністерка запевнила: щойно буде досягнутий консенсус, урядовці вийдуть з публічною позицією до депутатів Верховної Ради. А також, якщо буде необхідність, відбудуться консультації з парламентом щодо угоди.
7 квітня Свириденко заявила, що українська делегація цього тижня вирушить до Вашингтона для технічних переговорів щодо нового проєкту угоди щодо критичних мінеральних ресурсів між Україною та Сполученими Штатами.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".