Барометр Німецька зброя для України виявилась «частково непридатною» до війни

Німецька зброя для України виявилась «частково непридатною» до війни

Просмотров: 993
11 Квітня 2025, 16:27

Війна в Україні показала, що німецька зброя “придатна лише частково” до бойових дій.

Про це пише Der Spiegel із посиланням на внутрішній документ Бундесверу.

У ньому заступник військового аташе посольства Німеччини в Києві повідомляє, що українські солдати на фронті зазнають серйозних труднощів із системами озброєння, що поставляються: зенітним озброєнням, танками, артилерією.

Наприклад, він дійшов висновку, що самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 демонструє “настільки високу технічну вразливість, що її придатність для ведення війни ставиться під серйозний сумнів”.

Основний бойовий танк Leopard 1A5 зарекомендував себе “надійним” на передовій, але часто використовується українцями “тільки як імпровізована артилерія через слабку броню”. А ремонт нового танка Leopard 2A6 настільки дорогий, що на передовій часто просто неможливий.

Система ППО IRIS-T показала себе дуже ефективно, але вартість боєприпасів виявилася занадто високою, і вони “не були доступні у необхідних кількостях”.

У свою чергу, американська система Patriot виявилася “чудовою системою озброєння”, але “непридатною для використання у військових цілях”, оскільки транспортні засоби, що випускаються MAN, надто застаріли, а запасних частин для них більше не існує.

Зате добре себе зарекомендувала стара зенітна самохідна установка Gepard, яка вже знята з озброєння у ФРН. Вона стала “найпопулярнішою, найефективнішою та надійнішою системою озброєння” у ЗСУ.

РСЗВ MARS “змінює правила гри на полі бою” завдяки великій дальності, але придатна лише “частково”, оскільки не може стріляти американськими касетними боєприпасами.

Резюме звіту: “Чи якась велика німецька одиниця техніки повністю придатна для війни”.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2025 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2025 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]