Барометр Дикий назвав два рішення, які має ухвалити влада, щоб вирішити проблеми з мобілізацією

Дикий назвав два рішення, які має ухвалити влада, щоб вирішити проблеми з мобілізацією

Просмотров: 558
30 Жовтня 2024, 16:22

Ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв’ю Radio NV розповів, які два рішення має ухвалити украхнська влада, щоб вирішити проблеми з мобілізацією.

«На мою особисту думку (я можу, звісно, помилятися), критично необхідними є два рішення на рівні законодавчої влади. Одне рішення — це про встановлення граничного терміну служби, бо це стосується і тих, хто вже воює, нас захищає, і тих, хто піде їм на [заміну]. А друге рішення, набагато менш популярне, — це криміналізація ухилення від військового обліку», — заявив Дикий в ефірір Radio NV.

Український ветеран пояснив, що наразі пересічний громадянин України стоїть перед вибором мобілізуватись «невідомо доколи: до кінця війни, що може бути через рік, а може і через десять, і якщо через десять, то тобі просто не повезло», або заплатити 25 тисяч гривень штрафу.

«А треба все ж таки поставити людей перед зовсім іншим вибором. От, чоловіче, ти громадянин цієї країни, ти користувався всіма правами, свободами, державними сервісами, які б вони там не були, тепер ти мусиш віддати якусь чітко фіксовану частину свого життя — чотири або п’ять років, наприклад, як вже встановлять — для того, щоб ця країна продовжувала взагалі існувати. Але в тебе є вибір. Ти можеш віддати ті чотири або п’ять років в формі і повернутися героєм, або ти можеш рівно ті самі чотири або п’ять років провести на зоні, як безкоштовна робоча сила, і лишатися з тавром судимості. Ось такий вибір зробити буде незрівнянно краще, аніж вибір між службою назавжди і штрафом», — додав Дикий.

Мобілізація в Україні після ухвалення нового закону

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, в якому було передбачено граничний термін оновлення військово-облікових даних українськими призовниками і резервістами. 16 липня цей термін закінчився.

За даними The New York Times, Україна після набуття чинності новим законом про мобілізацію в травні 2024 року мобілізувала по 30 тисяч людей на місяць.

17 жовтня Дикий заявляв, що темпи мобілізації в Україні знову впали до травневого значення до ухвалення закону і зараз вона навіть не покриває бойові втрати.

29 жовтня секретар РНБО Олександр Литвиненко повідомив, що до Сил оборони планують мобілізувати ще 160 тисяч людей.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2024 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2024 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]