На території Миколаївської області з початку року зареєстровано 1903 пожежі, що на 45% більше, ніж торік.
З них також 1192 пожежі виникли в природних екосистемах та на відкритих територіях.
Розповів головний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС на Миколаївщині Владислав Ліптуга.
– Найвищі показники, які значно перевищують тогорічну статистику фіксуємо у Первомайському та Вознесенському районах області. Щорічно ці пожежі завдають як фінансових, так і екологічних збитків. З метою їх запобігання співробітниками з числа інспекторського складу, місцевою пожежною охороною систематично проводиться агітаційно-роз’яснювальна робота серед мешканців приватного сектору, – сказав Владислав Ліптуга.
За словами в.о. начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) атмосферного повітря Миколаївської області Надії Кривцун, нехтування правилами пожежної безпеки призводять до загоряння полів лісових підстилки лісу та сміттєзвалища що може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не лише довкіллю та інфраструктурі, але й життю і здоров’ю людей.
– Наслідки для довкілля від пожежі екосистем є вкрай небезпечні. Тому що до складу диму входять: чадний газ важкий, важкі метали та низка конвергентних сполук. Крім того, димом у повітря вивільняються діоксиди – одні з найбільших отруйних речовин, які також призводять до руйнування ґрунтового покриву загибелі мікроорганізмів. Пожежі завдають величезні шкоди рослинному та тваринному світу, – резюмувала фахівчиня.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".