Барометр В Німеччині знайшли найдавніший рукопис Євангелія про дитинство Ісуса

В Німеччині знайшли найдавніший рукопис Євангелія про дитинство Ісуса

Просмотров: 305
19 Червня 2024, 02:51

Німецькі дослідники розшифрували рукопис, датований 1600-ми роками, в якому згадується дитинство Ісуса Христа. Про це повідомляє Arkeonews.

В Німеччині знайшли найдавніший рукопис Євангелія про дитинство Ісуса

Фрагмент, датований IV-V століттям нашої ери, є частиною Євангелія, яка розповідає про епізоди дитинства Ісуса. Зокрема, він містить згадки про “чудо”, яке Ісус нібито здійснив у дитинстві – оживив глиняні фігурки птахів.

“Це значне відкриття для дослідницької галузі, оскільки манускрипт датується ранніми днями християнства. До цього часу найдавнішою відомою грецькою версією Євангелія від Томи вважався кодекс XI століття”, – йдеться у пресрелізі Берлінського університету імені Гумбольдта.

Протягом десятиліть зберігся фрагмент папірусу з інвентарним номером P. Hamb Graec. 1011 року залишився непоміченим у Гамбурзькій державній університетській бібліотеці імені Карла фон Осецького. Вважалося, що цей документ – не що інше, як дуже давня повсякденна записка, наприклад, приватний лист або список покупок. Тепер дослідники вважають, що фрагмент папірусу, написаний понад півтора тисячоліття тому, є не просто запискою, а найдавнішою збереженою письмовою копією Євангелія, що описує ранні роки життя Ісуса.

“Спочатку ми помітили в тексті слово “Ісус”. Потім, порівнюючи його з численними іншими оцифрованими папірусами, ми розшифрували його і швидко зрозуміли, що це не може бути повсякденним документом…Цей фрагмент становить надзвичайний інтерес для дослідження. З одного боку тому, що ми змогли датувати його 4-5 століттям, що робить його найбільш ранньою відомою копією. З іншого боку, тому що ми змогли отримати нові знання про передачу тексту”, – каже папіролог Лайош Беркс.

На думку дослідників, цей рукопис Євангелія був створений як письмова вправа у школі або монастирі – цим вони пояснюють незграбний почерк і нерівні рядки релігійного тексту.

Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".

© 2013-2022 інформаційний сайт "Барометр"
E-mail: [email protected]
Продукція сайту Барометр є його власністю. Публікація та використання матеріалів дозволено лише за наявності активного гіперпосилання на джерело.

Редакція сайту може не розділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали.

© 2013-2022 сайт "Барометр".
E-mail: [email protected]