Вже у липні 2023 року українцям доведеться більше платити за комунальні послуги, зокрема електроенергію , тариф на яку зріс на початку літа. Крім того, експерти прогнозують значне подорожчання автомобільного пального, пише ТСН .
З 1 червня в Україні зросла вартість електроенергії. Населення платитиме за єдиним тарифом у розмірі 2,64 гривні за кіловат-годину. Зросла також вартість розподілу світла приблизно 25-50%.
Щоб заощадити уряд, пропонує населенню перейти на багатотарифний облік. Як зазначають у Кабінеті міністрів України, заощадити на світі українці можуть за допомогою двозонних та тризонних тарифів. Тоді вартість електроенергії залежатиме від споживання. У пікові години споживання електроенергії вартість нараховуватиметься за повним тарифом, а не пікові – вона може бути дешевшою.
Нічний тариф діє в період з 23:00 до 07:00 та оплачується за ставкою вдвічі нижчою:
Ще наприкінці травня в Україні мала вирости вартість холодної води. Проте 31 травня на засіданні Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг вирішили відкласти це питання через зростання цін на електроенергію.
Тарифи на холодну воду встановлюються окремо для кожного водоканалу. Тому при зростанні ціни, залежно від регіону, тарифи можуть відрізнятися.
У проекті НКРЕКУ пропонувалося підняти ціни на воду, наприклад для Вінниці – з 25,62 до 47,75 гривень за кубометр, Дніпра – з 31,36 до 38,79.
З 1 липня в Україні повернуть повний розмір податку на додану вартість (ПДВ) на автомобільне пальне, яке було зменшено з 20% до 7% після повномасштабного вторгнення РФ. Також буде відновлено скасований акциз на пальне.
За підрахунками, оприлюдненими Спілкою українських підприємців (СУП), внаслідок повернення повного розміру податків на автомобільне пальне літр бензину на українських АЗС може подорожчати на 12 грн ., дизеля – на 8 грн., а автогазу – на 3 грн.
За словами експерта ринку нафтопродуктів Леоніда Косянчука, бензин після 1 липня коштуватиме 56-57 грн за літр, дизпаливо подорожчає до 50-52 грн. На початок червня середня ціна літра А-95 становить 46 грн. Вже за місяць його вартість може зрости до 58 грн.
За підрахунками Мінаргополітики, підрив Каховської ГЕС залишив без води 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% – Дніпропетровській та 30% – у Запорізькій областях. Це може призвести до зростання цін на овочі та фрукти на кілька відсотків.
Водночас в ООН попередили про величезний вплив підриву Каховської ГЕС на глобальну продовольчу безпеку, зростання цін на продукти харчування та проблеми з водою для сотень тисяч людей у світі.
Читайте только лучшее: подпишитесь на Telegram-канал "Барометр".